Mobil

SIM kartsız iPhone'lar satışa sunuldu

Apple geçtiğimiz yılın sonuna doğru iPhone 6 ile tanıttığı SIM kartsız iPhone ve iPhone 6 Plus modellerini satışa sundu.

SIM kartsız iPhone'lar satışa sunuldu

Gelişen teknoloji ile üreticiler yenilikçi çözümleriyle tüketiciyi cezbetmeye devam ediyor. Bu firmalardan biri de Cupertino merkezli Apple firması. Apple 2014 Ekim ayında iPhone 6 ile birlikte SIM kartsız iPhone 6 modellerini de duyurmuştu.

Apple sonunda SIM kartsız iPhone modellerini satışa sundu. Unlocked yani kilitsiz (kontrat ya da operatör sınırlaması olmayan) SIM kartsız modeller şebekeye otomatik olarak bağlanabiliyor. Bütünleşik GSM modülüne sahip olan telefon modellerinin başlangıç fiyatı ise 649 Dolardan satışa sunulmuş durumda.16 GB'lık SIM kartsız iPhone 6 modelinin fiyatı 649 Dolar iken,128 GB'lık modelin fiyatı ise 949 Dolar olduğu belirtildi.

1420574492_img20150106215247.jpg

Şuan sadece ABD ve İngiltere'de kullanılabilen SIM kartsız telefon teknolojisi Türkiye'de henüz aktif değil. Bu yüzden SIM kartsız iPhone 6 modellerinden birini almayı düşünenlerin uzun bir süre beklemesi gerekiyor. Bu teknolojinin ülkemizde kullanıma sunulması uzun süreceğinden kullanıcıların diğer marka ve modellere yönelme ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.