Mobil

Şimdi de Galaxy S7 Edge yandı!

Bir Galaxy S7 Edge kullanıcısı cihazının şarj sırasında yandığını söyledi.

Şimdi de Galaxy S7 Edge yandı!

Yanma tehlikesinden ötürü tüm Galaxy Note 7 telefonlarını geri çağıran Samsung'un bir diğer amiral gemisi telefonu olan Galaxy S7 de yandı. Yanan Galaxy S7 sahibinin açıklaması ve paylaştığı fotoğraflarla ortaya çıkan olay, kişinin söylediğine göre akıllı telefon şarjda olduğu sırada yaşanmış.

Galaxy S7 kullanıcısı, akıllı telefonunun neden yandığını bilmediğini ve telefonunu şarj etmek için cihazla birlikte gelen orijinal parçaları kullandığını söyledi.

1472925015_samsung-galaxy-s7-edge-catches-on-fire-while-being-recharged.jpg

Galaxy S7 Edge'in neden yandığını söylemek için çok erken fakat bu akıllı telefonun yanmasına neden olan şeyin, Galaxy Note 7'nin yanmasına neden olan şey ile aynı olmadığı kesin. Her iki telefon da farklı batarya yapısına sahip ve Galaxy S7 Edge yaklaşık 6 aydır satışta. Yani böyle bir olay yaşandığı için Galaxy S7 Edge'i güvenilmez bir cihaz ilan etmek adil olmazdı. Öte yandan Galaxy Note 7, satışa sunulduğu ilk 18 gün içerisinde 35 yanma vakasıyla gündeme geldi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.