Mobil

Şimdi de iPhone 5S patladı

Apple iPhone 5S şarj olurken alev aldı ve patladı. iPhone 5S'in yanma nedeni nedir?

Şimdi de iPhone 5S patladı

Samsung Galaxy Note 7 yanma ve patlama nedenleri ile iptal oldu ve satışı durduruldu ancak, diğer firmaların telefonlarından da arasıra yanma haberleri geliyor. Geçtiğimiz günlerde iPhone 7’nin bir araba içinde yandığı ve arabayı da büyük oranda yaktığı haberini yayınlamıştık. Şimdi de Apple’ın iPhone 5S modeline ait yanma haberi geldi.

Apple  iPhone 5S neden yandı?

MyDrivers sitesinin haberine göre Jinan Liu, 16 Ekim tarihinde iPhone 5S model telefonunu şarja taktıktan sonra tuvalete gitti. Geri döndüğünde ise yatağında duran telefonun alev aldığını ve dumanlar çıktığını gördü. Bay Liu telefonu hızla cihazı suya tuttu. Diğer odada yaşlılar ve çocuklar vardı ve bu durumu erken fark etmeseydi bir facia ile karşılaşılabilirdi.

1477579512_presumably-unhappy-former-iphone-5s-owner-jinan-liu.jpg

Rapora göre Liu, iPhone 5s telefonunu iki yıl önce bir Apple perakendecisinden almıştı. Yangının sebebi Apple tarafından araştırılıyor. Raporda hiçbir kılıf veya şarj cihazı suçlaması bulunmuyor.

Aşağıda yanan iPhone 5S görsellerini inceleyebilirsiniz.

1477579535_ruined-bed-linen.jpg

1477579555_totaled-iphone-5s.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.