Mobil

Şimdi de iPhone 7 patladı!

Apple iPhone 7 pil sorunu nedeniyle şarj olurken patladı.

Şimdi de iPhone 7 patladı!

Akıllı telefon patlamaları basit görünse de, büyük risk taşıyor ve ev yangınlarından yaralanmalara hatta ölümlere kadar gidebiliyor.  Geçen yıl, Samsung’un Galaxy Note 7 modeli ile birlikte bu telefon patlamaları büyük yankı uyandırmıştı. Bildiğiniz gibi Samsung, pil sorunu nedeni ile patlayan Note 7 birimlerini geri çekmek zorunda kalmıştı. Ancak tek patlayan telefon Galaxy Note 7 değil. Zaman zaman diğer üreticilerin telefonlarına ait patlama haberleri de gelebiliyor.

Çin’den gelen bir rapora göre, Apple’ın son amiral gemisi iPhone 7, evin içinde şarj olurken patladı. Mat Siyah 32GB Apple iPhone 7, içindeki pil ile ilgili bir sorun nedeniyle Doğu Çin Suqian Şehrindeki bir evin içinde şarj sırasında patladığı iddia edildi.

Telefonun sahibi olan Yin adlı kadın ve iPhone 7 pilinin beyaz ışığa doğru ilerlediğini fark etti. Telefonu bir başucu masasına koydu ve şarja takarak yürüyüşe çıktı. Geri geldiğinde bir patlama sesi duydu ve iPhone 7 dumanlar içindeydi.

Yin, yakındaki bir Apple Store'a durumu bildirdi. Telefonun tamiratını yapan kişilere göre, patlamanın nedeni cihazın içindeki pilden kaynaklanıyor. Pil konusunda her türlü yetersizlik, şarj cihazı veya şarj kablosuyla ilgili bir sorundan dolayı ağırlaşmış olabilir.

iPhone'un sahibi Yin, "Telefonumun şarjı bitti, bu yüzden yatağımın masasında şarj etmek için bıraktım, yürüyüşe çıktım ve eve geldiğimde patlamayı duydum, o zaman telefonum olduğunu anladım." Dedi.

Şans eseri, telefon patladığında evde kimse yoktu. Apple'ın telefonu değiştirmeye istekli olup olmadığı bilinmiyor ama değiştirmezse Yin'e 781 USD değerinde bir zarara mal olacak.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda patlayan iPhone 7'ye ait görselleri inceleyebilirsiniz.

1491551638_01.jpg
1491551687_02.jpg
1491551695_03.jpg
1491551702_04.jpg
1491551710_05.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.