Mobil

Şimdi savaş sırası Nokia ve HTC'de!

Nokia, HTC'ye dava açmaya hazırlanıyor.


HTC'nin Windows Phone 8X cihazının, Nokia tasarımı Lumia serisi cihazlarına oldukça fazla benzediği gerekçesi ile Nokia, HTC firmasına dava açmaya hazırlanıyor.

Mahkemelerde teknoloji firmalarını görmeye genelde Samsung ve Apple'dan zaten alışığız.  Bu firmaların davaları oldukça hırslı geçiyor. Şimdi savaşa Nokia ve HTC'de katılıyor.

1348599530_583017276953.jpg

Geçtiğimiz hafta HTC, Windows Phone 8'li yeni cihazlarını tanıttığı bir etkinlik düzenlemişti. Etkinlikte tanıtılan ciahzlar Nokia Lumia serisine oldukça benziyordu ve bu yüzden firma eleştirilere maruz kalmıştı. Bu benzerlikten sonra Nokia firması, tahmin edileceği gibi buna razı olmadı ve HTC'yi WP 8X modelinin tasarımının kendilerinden çalındığı iddiasıyla mahkemeye vermeye hazırlanıyor.

HTC'nin bu cihazları ilk çıktığında Nokia, Windows Phone 8 ekosisteminin genişlemesinden memnun olduklarını söylemişlerdi ancak bu kadar büyük benzerlik olunca mahkemeye başvurması gayet normal görünüyor. Eğer Nokia, HTC firmasına dava açar ve kazanırsa HTC Windows Phone 8X'in satışlarını mahkeme istediği yerde durdurabilir.

1348599585_583110410147.jpg

Yorumlar
Bu iş için htc microsoft tan izin aldı korkmayın bişicik olmaz
Cevapla
mufit
HTC yi bilmeyen lütfen hakkkinda yorum yapmasın... Adamların bu işin atababası yahu:)
Cevapla
Misafir
Oha anasını o kadar benziyomuymuş ya? Ben abartıyorlar sanıyordum :D Ama birazda Microsoft'ta var şimdi gidip adamlara kare kare şeyler veriyolar top telefon yapamazlar haliyle benzeyecek. Biz Nokia'da Symbian'a alıştıydık hatta küçükken Nokia'nın sistemi diyorduk [ki hala diyorum :D}.
Cevapla
nesim
nokia gibisi yok diğerleri fasa fiso
Cevapla
hanifi
birisi benim adıma iphone alacam demiş . TAKLITLERIM ÇİKMAYA BAŞLADİ. BUNLARA ITIMAT ETMEYIN GERÇEK HANIFI IPHONEU ŞU ŞARTLARDA DAHA IYISINI YAPMADİKCA ÖVMEZ . DUYURULUR...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.