Mobil

Siri'nin rakibi Bixby, Galaxy S8 ile gelecek!

Apple'ın Siri'sine rakip geliyor! Samsung'un yeni sesli asistan üzerinde çalıştığı ve Bixby ismini verdikleri sesli asistanı Galaxy S8'de kullanacağı iddia ediliyor.

Siri'nin rakibi Bixby, Galaxy S8 ile gelecek!

Apple'ın iPhone 4s ile hayatımıza kazandırdığı sesli asistan Siri, piyasadaki en iyi asistan konumunda yer alıyor. iOS, macOS ve watchOS işletim sistemlerinde yer alan Siri'ye nihayet dişli bir rakip geliyor. Hem de Apple'ın en büyük rakibi Samsung tarafından.

Hatırlayacağınız üzere Samsung geçtiğimiz aylarda Viv Labs firmasını satın almıştı. Samsung'un Viv Labs'i satın alması, firmanın sesli asistan üzerinde çalıştığını belli etmişti. Son gelen bilgilere göre ise Samsung'un sesli asistanının adı Bixby olacak.

1478087769_galaxy-s8-ai-assistant.png

Sesli asistan Bixby'nin Galaxy S8 ile aynı anda lanse edilmesi bekleniyor. 2017'nin Şubat yada Mart ayında tanıtılması beklenen Galaxy S8, bakalım Bixby'si ile Siri'ye rakip olabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.