Sızdırılan görseller doğruysa, Galaxy Z Flip 5 beklentilerden uzak kalabilir

Samsung Galaxy Z Flip 5’e ait olduğu iddia edilen maket görselleri, menteşe konusundaki sorunların devam ettiğini gösteriyor olabilir.

Sızdırılan görseller doğruysa, Galaxy Z Flip 5 beklentilerden uzak kalabilir

Samsung'un yeni teknoloji harikası Galaxy Z Flip 5, ay sonunda gerçekleştirilecek olan Unpacked etkinliğinde ortaya çıkacak. Telefon hakkındaki duyumlar, cihazın önceki versiyonuna göre hatırı sayılır bir gelişme sunacağını belirtiyor. Dikkat çeken yenilikler arasında belirgin biçimde büyüyen klasör simgeli kapak ekranı ve güçlü Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti bulunuyor. Samsung'un, mevcut menteşe yapısını yeni bir damla şekli menteşeyle değiştirmesi bekleniyordu. Fakat, Galaxy Z Flip 5'in duyumlara düşen maketleri, hala bir menteşe boşluğunun olduğunu gözler önüne seriyor.

Slashleaks'deki son yayınlanan bir gönderide, Galaxy Z Flip 5'in maket birimini sergileyen resimler ve kısa bir video yer alıyor. Görüntülerde, dış kısımda yer alan büyük bir klasör simgesi şekilli dış ekran ve iki kamera modülünü net bir şekilde görebiliriz. Cihazın genel tasarımı ise geçen sene piyasaya sürülen modele benzerlik gösteriyor, parmak izi sensöründen menteşeye kadar.

Sızdırılan görseller doğruysa, Galaxy Z Flip 5 beklentilerden uzak kalabilir - Resim : 1

Sızdırılan görseller doğruysa, Galaxy Z Flip 5 beklentilerden uzak kalabilir

Son gelen duyumlar, katlanmış Galaxy Z Flip 5'teki boşluğun hala var olduğunu ifade ediyor. Samsung'un, yeni bir damla stili menteşe dizaynı üzerinde çalıştığı konuşuluyordu. Bu menteşe dizaynı, ekranın daha fazla katlanmasına imkan verecek ve bu sayede boşluğun azalmasını sağlayacaktı. Ancak, maket birimlerinde yeni menteşe tasarımına rağmen boşluğun hala belirgin olduğunu görüyoruz. Bu durum, daha kesintisiz bir katlama deneyimi bekleyen bazı teknoloji severler için hayal kırıklığı yaratıyor.

Maket birimlerin, orijinal modellere göre farklı olabileceğini unutmamak gerekiyor. Yani, satın alacağınız birimlerde bu görünen boşluğu bulamayabilirsiniz. Samsung Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5, yeni nesil Galaxy Watch 6 ve Galaxy Tab S9 ile birlikte 26 Temmuz'da tanıtılacak.