Mobil

'Smiley'ler Samsung'un başına bela oldu, dava açıldı!

Samsung'un mobil cihazlarda kullandığı smiley'ler başına bela oldu.


2012 ile birlikte patent davalarının tavan yaptığını söleyebiliriz. En çok dava açan firmalar arasında Apple başı çekiyor her zaman ki gibi. Her ne kadar son zamanlarda barışçıl bir politika izlese de Apple'ın Samsung'a açtığı davaların sayısı hiç te hafife alacak kadar değil.

Samsung'a bir yeni patent davası daha açıldı, bu seferki akla ilk geldiği gibi Apple tarafındna değil. Samsung'un mobil cihazlarında kullandığı Smiley'ler şirkete patent davası açılmasına sebep oldu. Patent davasını açan firma ise Varia Holding.

1332589918_samsung-gulen-yuz.jpg

Patent davalarının çığ gibi büyüdüğü günümüzde bu,
Varia Holding'in açtığı ilk davalardan değil, hatırlarsanız daha önce de RIM'e yani milyonlarca BlackBerry mobil cihazı üreten firmaya...

1332590172_adsiz.jpg

Varia Holding'in patent davasını açarken başvurduğu iddialara sebep olarak, ifadelerin metne hızlı bir şekilde ekleniş biçiminin  doğrudan doğruya kendilerine has bir özellik olduğunu ileri sürerek kendilerine ait bir patenti kurarl dışı olarak kullandıkları için yeni bir patent davası açıldığını dile getiriyor.

*Samsung'un daha önce aynı tarzda bir konuda Apple'a dava açtığını hatırlatalım istedik. (her ne kadar gülünç bir durum da olsa:)
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.