Mobil

SMS iPhone'larda tehlikeli!

Bir araştırmaya göre SMS iPhone'da güvenli değil.


Yeni araştırma iPhone severleri ve kullanıcılarını üzecek görünüyor. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre sahte isimlerle SMS göndermeye izin veren güvenlik açığı sadece iPhone'larda bulunuyor.

AdaptiveMobile bir Mobil güvenlik şirketi ve açıkladığı araştırma sonuçlarına göre işletim sistemi sadece cevap gönderilecek numarayı gösterdiği için iOS cihazlarında alınan mesajların sahte olduğunu fark etmek daha zor oluyor.

1346487966_iphonesms.jpg

Uzmanların yaptığı açıklama şöyle: "Sorunu Android, Windows Mobile, BlackBerry ve Symbian telefonlarda test ettik. Çoğu cevap verilecek numarayı ya görmezden geliyor, ya da hem gönderen, hem de cevap verilecek numarayı gösteriyor. Sadece iPhone bu konudaki güvenlik tavsiyelerine uymuyor."

Apple ise konu hakkında yaptığı açıklamada, SMS teknolojisinin çok güvenli olmadığı için güvenlik açığının bulunduğunu söylüyor ve herkesin iMessage kullanması halinde bu sorunun ortadan kalkacağını vurguluyor.

Yorumlar
oyohu
yine apple dayatmanin peşinde...
Cevapla
Misafir
reklam mı acaba??
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.