‘Yakındakileri ekle’ özelliğini kullanarak civarınızda olan arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Snapchat simgesine> Arkadaş Ekle> Yakındakileri ekle'ye dokunarak, bu özelliği kullanabilirsiniz. Yalnızca konum servislerinizin açık olduğundan emin olun.

Arkadaşlarınız nerede mi? Artık bu sorunun cevabını bulmak çok kolay. Tek yapmanız gereken Snapchat’ı açmak ve kamera ekranına iki parmağınızı birleştirerek dokunmak. Böylece yakındaki arkadaşlarınızı ve diğer Snapchat kullanıcılarını yerlerini paylaştıkları takdirde harita üzerinde görebilirsiniz. Haritada gördüğünüz bir arkadaşınıza mesaj göndermek için tek yapmanız gereken avatarına dokunmak. Eğer haritada aradığınız birini göremiyorsanız, ekranın üst kısmındaki arama çubuğuna kişinin adını yazarak arama yapabilirsiniz.

Hikaye anlatımı bir sürü insanı bir araya getirebilir. Artık, arkadaşlarınızı Snapchat Hikayenize katkıda bulunmaya davet edebilirsiniz. Hikayeye kimin Snap ekleyebileceğine ve kimlerin görüntüleyebileceğine siz karar verirsiniz - hatta hikayeyi görebilenleri belirli bir konuma limitleyebilirsiniz. Bunun için, Hikayeler sayfasından, sağ üstteki artı işaret simgesini seçin, Hikâye için bir başlık yazın ve "Kimler ekleyebilir?" Seçeneğini belirtin. Hikayeniz, son güncellemesinden 24 saat sonra kaybolacaktır.

Nedense döngüsel videolar çok büyüleyici olabiliyor. Snapchat’te döngüsel bir video çekmek için, normalde yaptığınız gibi bir video çekip ekranın sağ tarafındaki 1 numaralı döngü işaretine tıklayın. Böylece bu işaret bir sonsuzluk sembolüne dönecektir; yani, videoyu gönderdiğinizde, görüntüleyen kişi sonraki Snap'a geçene kadar videonuz sonsuza kadar kendini tekrarlayacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.