Mobil

Snapdragon 8 Gen 2’nin tanıtım tarihi sızdırıldı!

Akıllı telefon dünyasının en önemli mobil işlemcisi konumunda olan Snapdragon’un yeni modelinin tanıtım tarihi “yanlışlıkla” paylaşıldı.

Snapdragon 8 Gen 2’nin tanıtım tarihi sızdırıldı!

Qualcomm artık mobil işlemci dünyasında eskisi kadar rahat değil. Yakın döneme kadar bu alanda tartışmasız lider konumda olan ve alt, orta veya üst segment fark etmeksizin bütün markaların ilk tercihi pozisyonunda olan Snapdragon işlemcileri, artık Dimensity modelleriyle çok daha büyük bir rekabet hali içerisinde.

Özellikle Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinde yaşanan verimlilik problemleri yüzünden rakibi Dimensity 9000’in öne çıkmasına neden olan Qualcomm, yeni amiral gemisi modeli Snapdragon 8 Gen 2’de aynı hataları yapmak da gündemden uzak kalmak da istemiyor.

Snapdragon 8 Gen 2’nin tanıtım tarihi sızdırıldı!

Bugüne kadar yeni modellerin tanıtım ve çıkış tarihleri için önceden herhangi bir bilgilendirme yapma ya da gündeme gelme ihtiyacı hissetmeyen Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’de bu kararından vazgeçmiş olabilir. Öyle ki dün akşam saatlerinde sözüm ona şirket tarafından yanlışlıkla paylaşılan bir görsel, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin 14-17 Kasım 2022 tarihleri arasında düzenlenecek özel bir lansmanla tanıtılacağını gösteriyor.

Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin ne zaman tanıtılacağı oldukça önemli. Çünkü şirketin rakibi MediaTek’de yeni bir yonga seti üzerinde çalışıyor ve açıkçası son zamanlarda bu yeni işlemci çok fazla gündeme geliyor. İşte tam da MediaTek’in yeni Dimensity modelinin konuşulmaya başlandığı şu günlerde Qualcomm’un böyle bir hata yapmış olması, sizce de çok manidar değil mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.