Mobil

Snapdragon 810, Mi Note Pro'yla nihayet gerçek performansını sergiledi

Snapdragon 810, Mi Note Pro’da daha verimli çalışıyor

Snapdragon 810, Mi Note Pro'yla nihayet gerçek performansını sergiledi

Xiaomi bu yılın başında duyurduğu donanım canavarı Mi Note Pro’yu saatler önce Çin’de bir kez daha sahneye çıkardı. Telefonun satış işlemini başlatan Xiaomi, Snapdragon 810 işlemcili akıllı telefonda bir de sürpriz karşımıza çıkardı.

Snapdragon 810’daki ısınma problemini duymayan kalmadı herhalde. HTC One M9, LG G Flex 2 ve Xperia Z4’ün güç birimini oluşturan işlemci fazla yük altında frekans hızını düşürerek beklenin altında performans ortaya koyuyor. Samsung’un tamamen Exynos 7420’ye LG’nin ise G4’te Snapdragon 808’e yönelmesini sebep olan ısınma sorunu ve buna bağlı olarak performans düşüşü Xiaomi’nin Mi Note Pro modelinde tamamen giderildi.

Xiaomi ve Qualcomm mühendislerinin sıkı çalışmaları neticesinde Mi Note Pro’da kullanılan Snapdragon 810’un 2.1 numaralı sürümü, AnTuTu ve CFBench testlerinde elde ettiği skorlarla aynı işlemci ve üstelik Full HD çözünürlüklü ekran kullanan G Flex 2 ve One M9 modellerini geride bırakıyor.

1430967896_minote-pro-bench.jpg

Mi Note Pro AnTuTu’da elde ettiği 63.424 puanla 67.520 puan elde eden Galaxy S6’nın gerisinde kalsa da, Galaxy S6 Edge modelini geride bırakmayı başarıyor.

Quacomm ve Xiaomi mühendisleri tarafından yürütülen AR-GE çalışmaları neticesinde geliştirilen daha verimli ısı dağıtma sistemi, Snapdragon 810’un gerçek performansını ortaya koymasını sağladı. 

1430967921_minote-pro-bench-2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.