Mobil

Snapdragon 875 mi Apple A13 Bionic mi? İşte Geekbench'in galibi

Snapdragon 875 mi daha güçlü yoksa Apple A13 Bionic mi? Bu sorunun cevabını Geekbench testi ortaya koydu!

Snapdragon 875 mi Apple A13 Bionic mi? İşte Geekbench'in galibi

Bilindiği gibi Qualcomm bu sene en yeni ve en iyi işlemcisi için bir tanıtım etkinliği gerçekleştirecek. Snapdragon 875 ismi verilen bu yonga setini muhtemeldir ki ilk defa Xiaomi Redmi K40 ailesinde görmüş olacağız. Sonrasında ise bu işlemciyi Xiaomi Mi 11 ve Samsung Galaxy S21 serilerinde görmemiz kuvvetle muhtemel. Zira bilindiği üzere Android tarafındaki çoğu marka, tepe modellerinde Qualcomm tarafından üretilmiş olan en güçlü işlemciyi kullanıyor.

Snapdragon 875 mi Apple A13 Bionic mi? İşte Geekbench'in galibi

Her sene olduğu gibi bu sene de Snapdragon ve Apple Bionic işlemcilerin karşılaştırmaları kıyasıya geçecektir. Zira her iki şirketin ürettiği yonga setleri de bir hayli güçlü. Sızıntı haberleri ile zaman zaman karşımıza çıkan Digital Chat Station isimli bir Twitter kullanıcısı ise bu sene rekabete daha erken ışık tutmaya çalışmış.

Yapılan paylaşıma göre Snapdragon 875, tek çekirdek testinden 4.900 puandan fazla bir skor yapmayı başarmış. Ayrıca bahsi geçen yonga seti çoklu çekirdek testinde ise 14.000 puanı aşarak iyi bir performans ortaya koymuş.

iPhone 11 ailesine güç veren Apple A13 Bionic ise tek çekirdek testinden 5.472 puana, çoklu çekirdek testinden ise 13.769 puana sahip olmuş. Bu durumda tek çekirdek testinin galibi Apple A13 Bionic iken, çoklu çekirdek testinin kazananı Snapdragon 875 oluyor. Ancak Snapdragon 875 işlemcisinin asıl rakibi olarak Apple A14 Bionic gösteriliyor.

Yorumlar
erkan
1.5 yıl önce çıkan aple ios bionic A13 işlemcisi yeni nesil snapdragon 875 tokatlıyorsa a14 çıkarsa bu yeni nesil ve sonraki nesilide tokatlar.aple gerçek üretici firmadır. diğerleri gibi işlemcisi kamerası anakartı toplama yapıp satmıyor. kendisi üretiyor.
Cevapla
Clayman
Sizin bahsettiğiniz SD & A13 işlemci karşılaştırmaları pratikte hiç de doğru sonuçlar vermiyor. Evet tek başına işlemciyi baz alırsanız, yapılan testlerde Apple'ın işlemcisi Snapdragon işlemcilerden belki bir tık önde gözüküyor. Ama reelde karşılığı yok, yani biz telefonları alıp labaratuvar ortamında işlemcilerin saat hızlarını test etmicez ki, biz kullanıcıyız ve günlük kullanimlarda yapılan testlerde bariz bir şekilde Snapdragon işlemcili telefonların üstünlüğü söz konusudur. Yani bariz tokatlıyor Apple'ın telefonları. Tabi bu dediğim karşılaştırma aynı segmentte, hemen hemen aynı işlemci gücüne sahip, android ve ios telefonların karşılaştırmaları da geçerli olur. Mesela Oneplus 8 vs Iphone 11 veya 12 gibi
Cevapla
Smart🇹🇷
Apple İOS işletim sistemi özelliği gereği çoklu çekirdek desteğine android gibi yoğun ihtiyaç duymuyor. Bu yüzden işlemci mimarisinde tekli çekirdek performansına daha önem veriyor. Bu tamamen işletim sisteminden kaynaklı. iPhone A13 Serisi işlemciler bilindiği üzere 2019 ürünü. SD875 ise 2020 sonunda gündeme giren ve henüz seri üretimde kullanılmaya yeni başlanacak bir işlemci. Üretim olarak arada neredeyse 1,5 yıl fark var. Sağlıklı bir karşılaştırma için A14 bionic işlemcilerin gün yüzüne çıkması gerekir. Kaldı ki A13 işlemciler pek çok benchmark testinde bu durumda bile SD875 ten geri değiller ve halen SD865 kullanan pek çok markanın da belirgin şekilde önündeler. O yüzden bu tip karşılaştırmaları bir de bu gözle değerlendirmek daha doğru olacaktır.
Cevapla
Mmmm
Apple nin geçen yıl çıkan A13 işlemcisinden bile yüzde 11 daha yavaş, A14 ile nasıl yarışabilir.
Cevapla
Fiyat
Fiyatı da onemli. Bu sayede fiyat performans ile de yarışabilir.
Civan
Aynen çok saçma bir karşılaştırma apple 1 sene önceki işlemcisiyle bile yeni çıkan sd 875 işlemcisini geçebiliyor herhlde a14 bionic çıkınc sd 875i tokatlar
Misafir
Çoklu işlemciye bakılıyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.