Mobil

Socl mobil platformlara geldi

Microsoft'un sosyal ağ uygulaması Socl mobil platformlar için yayınlandı.


Microsoft tarafından kurulan yeni sosyal ağ Socl artık tüm mobil platformlar için kullanıma sunuldu. Socl üzerinde kullanıcılar tıpkı Pinterest'te olduğu gibi 'board - pano' yaratabiliyor ve bu pano üzerinde insanlara sorular yöneltip, tartışma başlatabiliyorlar.

Aslında Socl Microsoft Research Fuse Labs tarafından hazırlanmış bir araştırma projesi. Bu proje ile öğrenciler hedef alınmış ve öğrenme amacını taşıyordu. Fakat; gün geçtikçe bu sosyal ortam büyüdü ve insanların ilgi alanlarını paylaştığı bir servis halini aldı. Bildiğiniz gibi Facebook da bu amaçla yola çıkmış ve en büyük sosyal ağ platformu olmuştu. Peki Socl nasıl çalışıyor? Sistem Bing tarafından destekleniyor.

1386672503_img20131210114533.jpg

Diğer sosyal ağlardan alışkın olduğumuz profil sayfasıyla Socl üzerinde de karşılaşıyoruz. Profil sayfamız üzerinde kişisel bilgilerimiz, ilgi duyduğumuz şeyler ve arkadaşlarımız listeleniyor. Ayrıca yeni gelen bir özellik sayesinde çalma listeleri oluşturabileceksiniz ve bu çalma listelerini arkadaşlarınızla birlikte izlerken aynı anda sohbet edebileceksiniz

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.