Şok iddia! Apple logosunu değiştirebilir!

Son yıllarda logosunda değişiklik yapan firmalar çoğunlukta. Bu modaya Apple’ın da katılacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Şok iddia! Apple logosunu değiştirebilir!

Son dönemlerde pek çok ünlü firma, logosunda değişikliğe gitti. BMW, Toyota, Nissan, Porsche gibi markaların logosunda değişiklik yapması, daha modern bir tasarım dilini benimseyerek kendilerini yenilemeleri anlamı taşıyordu. Geçmişteki geleneksel çizgiler ile geleceğin modern yapısını birleştiren bu şirketler, yeni logolarıyla yollarında devam ediyorlar. İşte şimdi de aynı durum, popüler akıllı telefon üreticisi Apple için geçerli olabilir.

Şok iddia! Apple logosunu değiştirebilir!

Logo bir şirketin her şeyi değilse bile çok şeyidir. O şirketin misyonu, vizyonu, değerleri ve geleceğe bakışıyla alakalı çok önemli ip uçları veren logolar, tüketiciler nezdinde de büyük bir öneme sahip. Bunun en somut örneğini Apple bizlere sunuyor. Pek çok kullanıcı, Apple’ın oldukça havalı duran logosu için bile şirketin ürünlerine çok ciddi paralar ödemeyi göze alıyor.

Ancak sosyal medya üzerinden ortaya atılan bir iddia, şaşkınlık yarattı. Buna göre Apple, logosunda değişime gitmeye karar verdi. Elbette bu değişimin radikal yenilikler barındırmak yerine ufak dokunuşlarla oluşması bekleniyor. Ancak yine de ısırılmış elma logosunda yapılması muhtemel yenilikler, kafalarda soru işaretlerine yol açıyor. Apple’ın logosunu yenileme konusunda adım atıp atmayacağı ciddi anlamda merak edilirken, eğer yapılırsa nasıl bir yenilik yapılacağı da sosyal medya üzerinden tartışılıyor.