Mobil

Şok iddia! Apple, Samsung ve Huawei’yi geçerek 1 numara olacak

Akıllı telefon pazarındaki dengeler tamamen değişiyor. Analistlerin raporuna göre Apple önümüzdeki yıl Samsung ve Huawei gibi markaları geride bırakacak.


Hali hazırda akıllı telefon pazarındaki sevkiyat yükünü 3 firma çekiyor. Samsung, Huawei ve Apple. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uzun yıllardan beri en çok sevkiyat yapan akıllı telefon markası unvanını kimselere bırakmadı. Huawei ise bir süre önce Apple’ı geride bırakarak 2. sıraya tırmandı.

Apple ise belli bir pazar payı ile 3. sıradaki yerini korumaya devam ediyor. Muhtemelen Cupertino merkezli şirket mevcut fiyat politikasıyla müşteri kitlesini daha fazla genişletemeyecek. Dolayısıyla Apple’ın yüzde 15 ile 20 seviyelerinde gezinmesi muhtemel görünüyor.

Şok iddia! Apple, Samsung ve Huawei’yi geçerek 1 numara olacak

Lakin 5G teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte akıllı telefon pazarındaki dengeler tamamen değişecek.

Şu anda 5G pazarındaki liderlik koltuğu Samsung’un elinde bulunuyor. Fakat analistlerin hazırladığı rapora göre 2020’nin ikinci yarısında ilk 3 tamamen değişecek.

Huawei Çin’deki satışların etkisiyle pazar payını yüzde 25 seviyelerine çıkartarak liderlik koltuğuna oturacak. Apple ise iPhone 12 satışları sayesinde yüzde 21.4 pay ile ikinci sıraya yerleşecek. Samsung’un pazar payı ise yüzde 17.8 seviyelerine düşecek.

2021 ile birlikte Apple 5G tarafındaki pazar payını yüzde 24.2’ye yükselterek liderlik koltuğunu Huawei’den devralacak. Çinli üretici ise yüzde 22.2 pay ile ikinci sırada kalacak.

Samsung ise yüzde 15.1’lik pay ile üçüncü sıraya demir atmış olacak. Hatta Güney Koreli üreticinin Xiaomi’nin gerisine bile düşmesi söz konusu.

Ebette bunlar tamamen analistlerin raporlarına dayanan istatistikler. Lakin Apple’ın 5G pazarında lider olması çok da sürpriz olmayacaktır. Çünkü Cupertino merkezli şirket tüm iPhone 12 modellerinde 5G desteğine yer verecek. Haliyle bu durum satış rakamlarına da yansıyacaktır.

Yorumlar
Celal
ÇİNDEN Belliki yüklü para alınıyor Yalandanda Yalan haber veriyorsunuz kim huavei ye para verir işiniz sahdekarlık
Cevapla
Taner
Tamamen hayal ürünü haberler mümkünü yok huawei den daha iyi olamazlar gelişen dünyada telefonlar ikiye ayrılır huawei ve diğerleri diye yüksek pil gücü fiyatı diğerlerini zaten iki seneden önce başladı sollamaya ve halende en iyisi huawei parasının değerini bilen ve teknolojiyi takip eden huaweiden şaşmaz huaweinin 1000,1500 tl arası modelleri bile iPhone x lerden özellik ve fiyat olarak çok iyidir
Cevapla
Yıldız
Hakikaten çok iyi uydurmuşşun samsung'un a modellerini fln unuttunuz herhalde Apple cı olduğun çok belli samsung un düşmanı olduğunda S20 ultra kullanıyorum bu telefonu geçme ihtimalleri yok telefonun performansı muazzam gelip te Apple geçecekmiş hayaller hayaller ...
Cevapla
İlkerus
Onu Bi geçecekler faiş fiyatlar uçuk rakamlar bir işe yaramayan ios. İPhone nun on katı kalitede ve özelliklere sahip harika telefonlar var kala kala Bi iPhone mı kaldık
Cevapla
geleceğe bakış
1.huawei 2.xiaomi 3.samsung 4.şimdilik iphone önümüzdeki 5 yıl böyle
Cevapla
Taner
Çok doğru
rocky
kardes sen pekinde yasiyon heralde :)
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.