Mobil

Şok iddia! Huawei ordu tarafından mı yönetiliyor!

ABD – Huawei arasındaki gerilimde şok bir iddia daha ortaya atıldı. İddialara göre Çinli üretici ordu tarafından yönetiliyor. İşte detaylar.


Bilindiği üzere Huawei ve ABD arasında yaklaşık olarak 2 yıldır süren bir gerilim mevcut. Hatta bu gerilim yüzünden hali hazırda Huawei’nin yeni çıkan modellerinde Google servisleri bulunmuyor.

Teknoloji dünyası bu gerilimin artık azalmasını beklerken, tam tersi olaylar gerçekleşti. Trump’ın Huawei aleyhine yaptığı son açıklamalara Federal İletişim Komisyonu tarafından da destek geldi.

Şok iddia! Huawei ordu tarafından mı yönetiliyor!

Tamamen bağımsız bir kuruluş olan FCC, akıllı telefonların ABD’de satışa sunulmasında önemli roller üstleniyor. Dolayısıyla FCC onayı almayan bir telefonun Amerika’da satışa çıkması söz konusu bile değil.

Geçtiğimiz günlerde FCC Başkanı Ajit Pai ile görüşen Trump, istediğini almış gibi görünüyor. Zira FCC tarafından Huawei için yapılan açıklamalar yenilir yutulur cinsten değil.

FCC Başkanı, Çinli üreticinin Çin Kominist Partisi tarafından desteklendiğini iddia etti. Bununla da yetinmeyen Pai, Çin Ordusu’nun Huawei’nin yönetiminde etkin bir rol üstlendiğini söyledi.

Bu yüzden Çinli üreticinin 5G teknolojisini kullanan ülkelerin tehdit altında olduğunu da iddia etti.

Görünen o ki ABD hükümeti, Huawei ve ZTE üzerine ciddi bir şekilde baskı kurmaya devam edecek. Hatırlanacağı üzere Huawei geçtiğimiz ay ilk defa akıllı telefon pazarında Samsung’u geçerek en çok telefon satan şirket olmuştu.

Tabi ki bu iddiaların gerçek olabileceğini de unutmamak gerekiyor. Ya gerçekten Huawei’nin yönetimi ordunun elindeyse? Sizin bu konudaki düşünceniz nedir? Gerçekten Çinli üretici bizler için bir tehdit mi yoksa bunlar ABD’nin kumpası mı?

Yorumlar
ManasBjk
dünyaya Amerikadan daha fazla zarar veren çıkarını gözeten bi devlet daha var mı? Tamam her devlet çıkarını gözetir ama şu ana kadar Amerikanin el atmadığı karışıklık yaratmadığı yer mi var? Yüzde yüz milli ürün olmadıkça banane Amerikanin ne dediğinden. Çin benim kimi aradığımı öğrenip ne yapacak. Veri toplamaksa mesele en büyük veri toplamayı abd şirketleri yapıyor Google Facebook Instagram vs. Belki apple bile. bırakın milletin malı için tartışmayı kullanın gitsin ucuz ve kaliteli olanı
Cevapla
Ali Özduran
Dış ticaret açığı Çin’den aldığımız çöpler yüzünden büyüdü
Cevapla
Dipper Pines
CEO zaten zamanında Çin askeriydi...
Cevapla
hakan
en kötü abd en iyi çinden çok daha iyidir...
Cevapla
Android
Çin'liler korona virüse neden oldular, Uygur Türklerine zulüm, eziyet ediyorlar, öldürüyorlar. İğne bile almamak lazım. Ben dikkat etmeye çalışıyorum.
Bora
Meyve veren agac taslanir derler...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.