Mobil

Sonunda Android Market Türkiye'ye geliyor!

Google Android platformu Bölge Direktörü Richard Turner F@tih projesinin benzersiz olduğunu söledi...

Sonunda Android Market Türkiye'ye geliyor!

Google'ın mobil işletim sistemi olan Android'in marketinin resmi olarak Türkiye'ye açılmasına az kaldı. Google Android platformu Bölge Direktörü Richard Turner  Türkiye'de son dönemde gündemden düşmeyen F@tih projesinin Dünya'da eşi benzeri olmayan bir proje olduğunu belirtti.

Türkiye'de Android Platformunun gelişmesinde büyük engel olan olaylardan birisi F@tih projesi ile birlikte son buluyor ve Android Platformu için sunulan Android Market resmi olarak Türkiye açılıyor.

1330874243_appbrainappmarket.jpg

Turner, aynı zamanda bu yeni müjdeli haber ile birlikte Market'in yılın son çeyreğine doğru Türkiye'ye geleceğini belirtti. Bu alınan karar ile Türkiye'de Android platformunun kapıları bir kez daha sonuna kadar açılacak gibi görünüyor. Dünya akıllı telefon pazarının önemli bir kullanıcsının Türkiye'de olduğunu da belirtmek isteriz.

1330874018_551.jpg

Turner, F@tih projesini ÖVDÜ, sözlerinin devamına şunları ekleyerek konuşmasına son verdi : "Fatih benzersiz proje. 17 milyon öğrenciye 4 yıl içinde tablet üzerinden eğitim verilecek olması heyecan verici. Benzer bir proje ile hiç karşılaşmadım. 8 milyar TL'lik projenin genç nüfusa sahip Türkiye'nin eğitim sistemini dönüşümünde önemli katkısı olacağını düşünüyorum" diye konuştu. Turner, içerik üretimiyle ilgili olarak da Sebit ile çok yakın çalıştıklarını bunun dışında da içerik üreticileriyle işbirliği yapacaklarını sözlerine ekledi. Türk Telekom, Arçelik, Vestel, General Mobile gibi Türk şirketleri ile temasageçtiklerini ifade eden Richard, "Türkiye ziyaretlerimde Türk Telekom, Arçelik, Vestel ve General Mobile yöneticileri ve mühendisleri ile tanışma fırsatım oldu. Özlellikle Türk mühendislerin bilgi ve yeteneklerine hayran kaldım. Türkiye mobil cihazlarda önemli bir yetkinlik merkezi olmuş. Bu potansiyeli mutlaka değerlendirmek gerek" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.