Mobil

Sony, Android 6.0 güncellemesi için bir süre daha bekletecek

Son dönemde geriye dönük birçok cihazı güncelleyen Sony, görünüşe bakılırsa Android 6.0 içinse kullanıcıları bir süre daha bekletecek.


Son yıllarda Android ekosisteminde geriye dönük cihazlar için yayınladığı güncellemelerle kullanıcılardan tam not olan Sony, Android 6.0 güncellemesinde ise Xperia cihaz sahiplerini gereğinden fazla bekletti diyebiliriz. Benzer bir süreç aslında Samsung için de işliyor. Samsung da Android 6.0’ın resmi dağıtımı üzerinden aylar geçmesine rağmen henüz yeni sürümü Galaxy cihaz sahipleriyle buluşturmuş değil.

Sony’nin ocak ayı içerisinde Android 6.0 Marshmallow güncellemesini başlatması bekleniyordu; ancak Avustralya’dan gelen haber dağıtım işleminin bir süre daha ertelendiğini gösteriyor. Ülkenin önde gelen operatörlerinden Telstra daha önce ocak ayında Android 6.0 sürümüne yükselteceğini bildirdiği Xperia Z4 Tablet için destek sayfasını yenileyerek güncellemenin ertelendiğini açıkladı.

1453183331_sony-xperia-android-6.0-marshmallow-700x384.jpg

Üstelik Sony’nin doğrudan Android 6.0’a yükselteceği cihazlar için Android 5.1 güncellemesini başlatması, Japon üreticinin Marshmallow güncelleme sürecinde işleri henüz yoluna oturmadığını gösteriyor.

Xperia cihazlarda kullandığı arayüzü neredeyse stok Android seviyesine getiren Sony şu ana dek sadece Xperia Z3 ve Z3 Compact için Android 6.0 beta programını başlattı. 


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.