Mobil

Sony, Android Lollipop AOSP projesini Xperia Z3 üzerinde gösterdi

Sony, Xperia Z3, Z2 ve Z1 modellerinde Android Lollipop AOSP sürümünün çalıştığını gösteren bir video yayınladı.

Sony, Android Lollipop AOSP projesini Xperia Z3 üzerinde gösterdi

Android kullanıcıları önümüzdeki aylarda Google’ın yeni tanıttığı Android 5.0 Lollipop güncellemesini almaya başlayacaklar. Bu güncellemeyi Sony’nin amiral gemileri Xperia Z3, Z2 ve Z1 modelleri de alacak. Google, Android 5.0 Lollipop AOSP için Android Açık Kaynak kodlarını yayınladı. Sony yıllardır AOSP projesini destekliyor ve Xperia Z3’te de bu desteği geliştiriciler için sürdürecek. Xperia cihazlara AOSP yükleme projesi bazen başarısız olabiliyor ve kararlı sürüm oluşturulamıyor. 

Sony Android Open Source Project (AOSP) sürümünü Xperia Z3, Z2 ve Z1 modellerine yükleyerek kullanıcılarına bu sürümü desteklediğini gösterdi. Şirket bunu göstermek için de bir video yayınladı. Videoda göreceğiniz gibi Android 5.0 Lollipop güncellemesi ile Xperia Z3’te mevcut olan arayüzde ufak çaplı değişmeler yapılacak. Şirket tüm Xperia Z serisi için Android 5.0 Lollipop'ı doğrulamıştı.

Aşağıda bu videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.