Mobil

Sony Bluetooth hoparlör pazarına 3 yeni ismi daha dahil ediyor

Japon teknoloji devi Sony, piyasaya sürmeye hazırlandığı 3 yeni hoparlör modelini resmen tanıttı.

Sony Bluetooth hoparlör pazarına 3 yeni ismi daha dahil ediyor

Sony her ne kadar akıllı telefon ve tablet piyasasında eski günlerine rahmet okutuyor olsa da, Japon teknoloji devinin ilgisini yönelttiği alanlarda hala kafaya oynadığı bir gerçek. İşte kulaklık ve hoparlör pazarında hala önemli bir pazar payına sahip olan Sony, bu alandaki rekabet gücünü kaybetmek istemiyor. Şirket tarafından yeni tanıtılan 3 farklı seviyedeki Bluetooth hoparlör modeli de bu açıdan son derece önemli.

Sony tarafından tanıtılan modellerin ilki Sony SRS-XG300 oldu. 3 bluetooth hoparlör arasında en büyük ve en güçlüsü konumunda olan bu cihaz, aynı zamanda da 350 dolarlık fiyatıyla en pahalı olanı. Tek bir şarjla 25 saat kullanım ömrü sunan Sony SRS-XG300, 10 dakikalık şarj ile tam 70 dakika boyunca kullanılabiliyor.

Sony Bluetooth hoparlör pazarına 3 yeni ismi daha dahil ediyor

Serinin orta segment modeli olarak dikkat çeken Sony SRS-EX300 modeli ise, suya, toza ve darbelere karşı dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. Tek şarjla 24 saat kullanım süresi vadeden bu cihazın fiyatı ise 200 dolar olarak belirlendi.

Japon teknoloji devinin bu seriye ait tanıttığı son Bluetooth hoparlör modeliyse Sony SRS-XE200 oldu. Dış tasarım itibariyle orta segment model olan SRS-EX300’ü andıran bu hoparlör modeli ona göre biraz daha küçük bir tasarıma sahip. Serinin en uygun fiyatlı Bluetooth hoparlörü olan Sony SRS-XE200 modelinin satış fiyatı 130 dolar olarak belirlendi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.