Mobil

Sony, çerçevesiz ekranlı telefon üzerinde mi çalışıyor?

Xiaomi Mi Mix modelinden sonra mobil pazarda çerçevesiz ekranlı telefonları yavaş yavaş görmeye başladık. Şimdi ise çerçevesiz ekranlı telefon furyasına Sony de katılıyor!


Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, geçtiğimiz ay çerçevesiz ekrana sahip telefonu Xiaomi Mi Mix modeli ile pazara giriş yapmış ve çok ses getirmişti. Xiaomi Mi Mix'in ardından BLU firması da çerçevesiz ekranlı telefon üzerine çalıştığını açıklamıştı. Telefon pazarında yeni bir akım başlatan Xiaomi Mi Mix, şimdi de Sony'ye ilham kaynağı oluyor.

Gelen bilgilere göre Sony, 2017 yılı içerisinde karşımıza çerçevesiz ekranlı Xperia modeli ile çıkabilir. Sony'nin çerçevesiz ekranlı telefonun tasarımı ve özellikleri konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak elimizde bir tasarımcının çerçevesiz ekranlı Xperia konsepti var.

Konseptte çift arka kamera kurulumu ve telefonun alt bölümüne yerleştirilmiş ön kamera dikkat çekiyor. Xiaomi Mi Mix'ten ilham alarak geliştirilen bu konseptin, özellikle omni-balance tasarım yapısı ile oldukça şık göründüğünü söyleyebiliriz.

Bakalım, geçtiğimiz yıllarda Xperia C6 Pro modeli ile çerçevesiz ekrana küçük de olsa bir adım atan Sony, 2017'de tamamen çerçevesiz ekrana sahip bir telefon duyuracak mı?

1481534179_32230-71cdfb22800500.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.