Mobil

Sony Ericsson' lara Android 4.0 gelecek

2011 yılında çıkan Sony Ericsson Xperia modellerine Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesi gelecek.


Sony Ericsson, Facebook üzerinden yaptığı duyuruda 2011 yılı içerisinde piyasa sürülen yada duyurulan Xperia cihazları için Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesinin yayınlanacağını belirtti.

Engadget' dan aldığımız habere göre, Engadget editörleri yapılan duyuru teyip etmek için Sony Ericsson ile irtibata geçmiş ve olumlu yanıt almış.

Yapılan resmi açıklama ise şöyle;

"Sony Ericsson, şuan tüm 2011 yılı Xperia cihaz portföyü için Gingerbread 2.3.4 güncellemesini yayınlamaktadır. Bu yazılım güncellemes, kademeli olarak seçkin bölgelerde dağıtılacaktır. Gingerbread 2.3.4?ün ardından, 2011 yılı Xperia cihazlarımızı bizim kullanımımıza sunulan yeni Android platformuna güncellemeyi planlıyoruz."

Şuan için yapılacak olan güncellemenin tarihi açıklanmadı ama tahminlere göre bir kaç ay içerisinde yayınlamış olacak. Eğer Xperia telefonunuz varsa eninde sonunda Android 4.0 sürümüne geçebileceksiniz.

Bakalım Samsung' da Galaxy S ve Galaxy S II için Android 4.0 güncellemesini yayınlayacak mı?

Kaynak: Engadget

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.