Mobil

Sony Hindistan pazarından çekildi

Birçok alanda üretim yapan Sony, Hindistan'daki cep telefonu pazarından çekildiğini açıkladı.


Teknoloji denince akla gelen ilk markalardan biri olan Sony, cep telefonu alanındaki da uzun yıllardır üretim yapıyor. Ancak son yıllarda aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülkeden çekilen marka şimdi de Hindistan'daki cep telefonu pazarındaki faaliyetlerine son verdi.

Sony Hindistan pazarından çekildi

Dünyanın en büyük cep telefonu pazarı olan Hindistan'daki yoğun rekabete dayanamayan marka bu ülkedeki telefon ile ilgili faaliyetlerine son verdiğini duyurdu. Ülkedeki pazar payı yüzde 0,01 oranında olan Sony'nin bu kararı kullanıcıları pek şaşırtmadı. Hindistan'daki cep telefonu pazarı Çinli Xiaomi ve Güney Koreli Samsung tarafından domine ediliyor. Sony gibi amiral gemisi modellerin ağırlıkta olduğu markaların fiyat hassasiyeti olan bu pazarda tutunmaları zor görünüyordu.

Akıllı telefon alanında bir dönem fırtınalar estiren Sony, son yıllarda büyük kan kaybetmiş, tasarımları güncel olmadığı için eleştirilmiş ve satışları ciddi anlamda düşmüştü. Halen ülkemizde de önemli bir hayran kitlesi bulunan marka ne yazık ki Türkiye pazarında resmi olarak temsil edilmiyor.

Yorumlar
Mantıklı
Arkadaş pahalıya telefon satmak istiyor tabii kıt kanaat geçinen ülkeler içinde bu zor olduğu için çekiliyor gidersen git sony "işte kapı işte sapı" eksikliğininde hiç hissedileceğini sanmıyorum....
Cevapla
Mete
Ah sony ah beni ceo olarak alsan şu anda dunyada bir numaraydın. Ama bu hale bir şirket nasıl gelir akıl alacak şey değil kendi lensini üretirken telefonun düzgün resim çekmez kendi panelin var ekranın düzgün olmaz başkalarına teknoloji satarım kendin kullanamazsınız ne olacak senin bu halin..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.