Mobil

Sony IMX686 imaj sensörü geliyor!

Kısa bir süre sonra tanıtılması beklenen yeni nesil Sony IMX586 sensörü ile ilgili detaylar gelmeye başladı.

Sony IMX686 imaj sensörü geliyor!

Kameralarda görüntü oluşturmak için kullanılan sensörler genelde Japonya merkezli Sony tarafından üretiliyor. Sektörün en büyük üreticisi konumunda olan markanın yeni nesil imaj sensörü IMX686 ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Sony, halen kullanımda olan IMX586'nın devamı olacak yeni sensörün kabiliyetlerini gösteren bir video yayımladı.

Sony IMX686 imaj sensörü geliyor!


Şimdilik Sony MX686 ile ilgili teknik bir bilgi yayımlanmadı. Videoda farklı ışık şartlarında bu sensörle çekilen video ve fotoğraflar gösteriliyor. Gündüz çekimlerinden düşük ışık çekimlerine kadar bir dizi görüntünün paylaşıldığı video, Sony IMX686'nın kabiliyetlerini gözler önüne seriyor.

IMX 568 sensörü 12 MP efektif çözünürlük sunarken bunu 4 ile çarparak toplamda 48 MP'ye yükselten bir ürün. Günümüzde özellikle Çin merkezli cep telefonu üreticilerinin tercih ettiği bu sensör onlarca farklı cep telefonunda kullanılıyor.

İşte Sony'nin paylaştığı IMX686 imaj sensörünün kabiliyetlerini sergileyen video:

Yorumlar
Lokman
Sony kadar aptal bir şirket görmedim,senki kameranın kitabını cilt cilt yazmışsın ama cep telefonlarında bu başarının zerresini layık görmemişsin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.