Mobil

Sony, mobil dünyasında 3.'lüğü hedefliyor

Xperia Z ve ZL ile hızlı bir giriş yapan Japon üretici geçtiğimiz dönemlere nazaran daha yüksek satışlar hedefliyor.

Sony, mobil dünyasında 3.'lüğü hedefliyor

Mobil dünyasındaki rekabet gün geçtikçe agresif bir yapıya bürünüyor. Samsun ve Apple rakiplerine nazaran arayı açmış durumda ancak üçüncülük için sıkı bir rekabet yapılıyor. Sony, HTC, LG, Huawei ve ZTE mobil dünyasının 3 numaralı ismi olmak için 2013 yılı ilk döneminde bir hayli iddialı ürünler sundu.

4 çekirdekli ilk telefonu  Xperia Z’yi CES 2013 etkinliğinde resmiyete kavuşturan Sony, telefonun sağlamış olduğu popüleriteyi satış rakamlarına dökmek istiyor. İçerisinde bulunduğumuz süreçte birçok ülkede satışa sunulacağı bildirilen Xperia Z, satışa sunulduğu kimi ülkelerde ise yoğun bir ilgi görüyor.
1362460662_1357545294sony-xperia-z-zl.jpg

2012 yılı son çeyreğinde 9.8 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Sony, daha önce de ifade ettiğimiz gibi birçok üretici ile sıkı bir rekabet içerisinde olacak. Japon üreticinin 2013 yılı planlamasında nihai hedefinin üçüncülük olduğu ve bu konumu sağlamlaştırmak olduğu Rauters tarafından bildiriliyor.

İlk olarak Xperiz Z ve Xperia ZL ile platformda boy gösteren Sony, yılın ikinci yarısında daha iddialı ürünlerin kullanıcıların beğenisine sunacak. Mart ayı sonunda açıklanacak ilk çeyrek raporlarında Sony’nin nasıl bir başarı elde ettiğini görmüş olacağız.

Yorumlar
mudur
sony kardes iste dev firma
Cevapla
Misafir
Aldım mükemmelelliğin adı sony Kesinlikle almalısınız !
Cevapla
Misafir
Her zaman hangi cihaz olursa olsun işlevsellik çok önemli. Sonuçta kimse sadece iyi görünüyor diye cihaz almıyor. Bunun belli kriterleri var, mesela: İşlevsellik Donanım Yazılım Güncelleme ve Servis Fiyat Vs. Vs. Alınacak cihaza bu kriterler ne kadar çok uyarsa o cihaz o kadar çok satar. Samsung bu işi şuan en iyi yapan firma.
Cevapla
Gakko
Sonyim birinci olack buraya yaziriimm ha..
Cevapla
UYARI
gakko denen adam heryere sacma sapan yazıyor bir zahmet şu kendini adam sanan arkadaşı firenlesin yeter ya kufredicem azkaldi kulaklarin cinlamasin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.