Mobil

Sony mobil pazarda büyük bir sürprize imza attı!

Sony, 10 yıldır süren telefon satışlarındaki düşüşün ardından nihayet kendini toparlamaya başladı ve bu yıl 2019 ile aynı sayıda telefon sattı.


Sony, eskiden dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri sayılıyordu. Son yıllarda Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde diğer rakip firmalarla karşılaştırdığında satışlarında büyük bir düşüş olduğu göze çarpıyordu.

Ancak 2020 yılının son çeyreğindeki satışlara bakılacak olursa, 2019 ile karşılaştırıldığında satışlarının sabit kaldığı fark ediliyor. 

Sony mobil pazarda büyük bir sürprize imza attı!

Sony, 30 Eylül 2020'de sona eren çeyrekte 600.000 Xperia akıllı telefon sattı. Bu, Apple ve Samsung tarafından satılan milyonlarca birimle karşılaştırıldığında hiçbir şey gibi görünebilir, ancak Sony sonuçlardan memnun. Bunun sebebine gelecek olursak, 2019 çeyreğinde Sony aynı sayıda Xperia akıllı telefon sattı, bu da yaklaşık 10 yıldır telefon satışlarında gözlemlenen düşüşün durduğu ve sabit kaldığı anlamına geliyor.

Sony, Xperia işletmesinin kâr sağlamasını bekliyor

Sony hakkında iyi haberler gelmeye devam ediyor. Xperia akıllı telefon bölümü, geçen çeyrekte tam olarak 759,46 milyon dolar gelir elde etti. Bir önceki yıl elde ettiği gelirden biraz daha fazla. 

Şirket, mevcut çeyrek için ayrıntılı performans tahminleri sunmadı ancak son Xperia 5 II sürümü ve yaklaşan tatil sezonuyla birlikte satışlarda artış bekleniyor.

Yorumlar
Uğur
Yaklaşık 2 senedir xz1 kullanıyorum çok ama çok memnunum çoğu yeni telefonlardan bile çok iyi türkiyeye gelsin artık Sony Sony candır
Cevapla
Murat
Sony Xperia ilk çıktı Aldım çok memnun kaldım bir kaza sonucu kırıldı Sony kraldır. Şimdi ise Samsung galaxy S8 plus kullanıyorum buda güzel sıkıntı Yok.
Cevapla
Hasan
Sony kraldır hala 2017 de çıkan Sony xz premıum kullanıyorum özellik olarak suan çıkan üst segment telefonlardan bile nerdeyse hepsinden donanımlı ve iyi
Cevapla
Tahir
Çok haklısın katılıyorum
Eyılmaz
Sony tr,ye tekrar gelmesi gerek.
Cevapla
X Artık Biliniyor
Sony Kraldır...Ne dediğimi ancak 80'lerde Sony Walkmen kullananlar anlayabilir :) Ah be ne günlerdi...
Cevapla
Ahmet Ulusoy
1982 yılında aldığım Sony televizyonu memleketimde hala kullaniyorum ama 2 yıl önce 49 xe 8005 sony LED TV aldım leş Kendi kendine kanal siliyor yer değiştiriyor açılıp kapanıyor bir düzine hata dolu . servisi her aradığımda kanalları silip yeniden yükleniyor.kisir bi döngü içindeyim.sony bitmiş bir daha almam ve yakın çevreme aldırmam.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.