Mobil

Sony, suya dayanıklı Xperia akıllı telefonlarının faydalarını açıkladı-Infografik

Sony, suya dayanıklı cihazlarının faydalarını açıklayan bir Infografik yayınladı.

Sony, suya dayanıklı Xperia akıllı telefonlarının faydalarını açıkladı-Infografik

Zaten bu tahmin değil. Suya ve toza dayanıklı akıllı telefonlar 2014 ve sonraki yıllarda trend haline gelecek. Çoğu kullanıcı telefonunun toza ve suya dayanıklı özelliğinin bir hile mi olduğunu düşünüyor. Geçen yıldan bu yana tasarımı ve yüksek donanımlı amiral gemisi cihazlar üreten sony, aksini düşünüyor ve gerçek dünyada suya dayanıklı cihazlarının faydalarını açıklayan bir Infografik yayınladı.

İnfografik'te çeşitli devletlerden 250.000 'den fazla kişinin su hasarlı telefonları hakkında bilgi almak için Google'da arama yaptığı gerçeğini ortaya koyuyor. Bir diğer ilginç bilgi de İngiltere'de banyoda telefonunu kullananların %75'inin, tuvalette telefon kullananların ise %20'sinin telefonlarını kazara suya düşürdükleri belirtiliyor.

1398895755_img20140430154201.jpg

Yağmurlu havalarda Xperia kullanıcılarının diğer cihaz sahiplerine oranla % 88 gibi yüksek bir şansı olduğu dile getirilmiş. Ve bu yağmurlu hava şartlarında suya dayanıklı Xperia telefon kullanıcılarının herhangi bir zarar korkusu yaşamadan video kaydı ve fotoğraf çekmeye devam etmesi gerektiği söylenmiş. Burada kısa bir hatırlatma yapmak isterim: İnfografik Sony'nin Xperia Z2 ve Z2 Tabletinde bulunan IP58 sertifikasını tanıtmak için yayınlanmıştır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.