Mobil

Sony Tablet Pazarından Çekilebilir

Sony akıllı telefon pazarından çekilmedi, ancak Japon üretinin bu defa tablet pazarından çekileceğine yönelik iddialar gündeme geldi.


2013 yılında Xperia Tablet Z modeliyle tablet pazarına giriş yapan Sony, her ne kadar malzeme kalitesi, tasarım, uzun pil ömrü, güçlü performans ve suya dayanıklı özellikleriyle dikkat çeken ürün duyuruları gerçekleştirmiş olsa da, bu durumu bir türlü satışlara yansıtamadı.

Sony’nin akıllı telefon dünyasından çekileceği yönündeki haberler geçtiğimiz yıldan bu yana dillendirildi. Ancak Japon üreticinin son dönemdeki yatırımları ve şirketin üst kademesinden gelen açıklamalar bu iddiaları kesin bir dille yalanladı. Sony akıllı telefon piyasasında varlığını sürdürecek, fakat bu defa tablet pazarından çekileeği iddia ediliyor. 

1454573441_14097854873.jpg

Öncelikle mobil dünyasının yenilikçi firmalarından Sony’nin tablet pazarında kesinlikle kalması gerektiğini savunanlardanım, ancak bir de piyasa gerçeklerini göz önünde bulundurmak gerekiyor. 2013 yılından bu yana tanıtılan tabletlerin Sony Mobile’ın elde ettiği gelirlere katkısı %5 seviyesinde ve bu oran ilerleyen dönemlerde düşüş gösterecek.

Gelişmekte olan piyasada rekabet her geçen gün artıyor. Yeni cihazlar için Ar-Ge çalışmaları ve diğer maliyetler göz önüne alındığında 2016 senesinde Sony’nin tablet pazarından çekilmesine neden olabilir. IDC tarafından açıklanan son verilere baktığımızda akıllı telefon kategorisinde olduğu gibi tablet pazarında da ilk beş üretici arasında Sony yer almıyor. 


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.