Mobil

Sony, Windows Phone'lu telefon üretecek!

Sony firması, Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefon üretecek.

Sony, Windows Phone'lu telefon üretecek!

Sony firması tasarım odaklı Android akıllı telefonlarıyla telefon severlerin büyük beğenisini topluyor. Şirket şimdide  Windows Phone işine gireceğini duyurdu.

1338808459_sony-ericsson-windows-phone-7.png

Microsoft'un, Windows Phone işletim sisteminin 8. sürümünü piyasaya sürmek için hazırlıkları devam ediyor. Şimdiye kadar Nokia ağırlıklı işletim sisteminden diğer firmalarda paylarını almak istiyor gibi görünüyor. Yeni gelen haberlere göre Sony de Windows Phone işletim sistemine sahip akıllı telefonunu şu sıralar hazırlamakla meşgul.

1338808513_sony-ericsson-julie-windows-phone-2.jpg

Sony, 2010 yılında da bir Windows Phone prototipi ile pazara çıkmıştı ancak bu sadece prototip olarak kaldı ve bu telefonun projesi rafa kaldırıldı.

Windows 8'in mobil pazarında oldukça güçlü bir konuma sahip olmasını bekliyoruz. Çıkışı için gün sayarken, Sony'nin de Windows Phone telefonu çıkaracağı söylentileri ortaya çıktı. Söylentiye göre Sony'nin Windows Phone 8 yüklü akıllı telefonu, bu yılın son aylarında piyasaya sürülecek.

Youtube'ta, Windows Phone kullanan bir Sony Ericsson prototipinin görüntüleri yayınlandı. QWERTY klavyeye sahip Windows'lu Sony Ericsson'un iPhone'la karşılaştırıldığı videoda telefonun kalınlığı dikkat çekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.