Sony Xperia 1 VI'nin yeni rengi belli oldu

Sony'nin yakında piyasaya sürülecek olan Xperia 1 VI modeli, kırmızı renk seçeneği ile dikkat çekiyor. Ayrıca, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için üç ayrı kamera uygulamasını tek bir uygulamada birleştiren yenilikçi bir tasarıma sahip olduğu belirtiliyor.

Sony Xperia 1 VI'nin yeni rengi belli oldu

Geçen yıl piyasaya sürülen Sony Xperia 1 V, Siyah, Beyaz ve Haki Yeşili gibi renk seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine sunulmuştu. Sony tasarım ekibi bu yıl cesur bir adım atarak renk seçeneklerine Kırmızıyı da ekledi. Bu renk, ilk kez Xperia 5 modelinde görülmüştü ve o zamanlar kırmızıdan ziyade magenta tonlarında bir renkti. Ancak bu seferki kırmızı, öncekilerden farklı bir ton barındırıyor.

Sony Xperia 1 VI'nin yeni rengi belli oldu - Resim : 1

Sony Xperia 1 VI modeli, tasarımında büyük bir değişiklik olmaksızın, önceki modelin renk paletini koruyarak geliyor. Arka kısmı incelendiğinde, tasarımın büyük oranda aynı kaldığı görülebilir. Yeni modelde dikkat çeken bir başka yenilik ise ekran boyutu ve çözünürlük. Xperia 1 VI, 21:9 ekran formatından vazgeçerek yeni bir en-boy oranına geçiş yapıyor. Bu değişiklikle birlikte 4K çözünürlükten FHD+ çözünürlüğe geçiş yapılacak olması, Japonca'dan yapılan bir makine çevirisi sonucunda ortaya çıktı, bu nedenle bazı karışıklıklar olabilir. Xperia 5 serisi, ilk çıktığı günden beri FHD+ ekran kullanıyor, bu nedenle bu değişiklik çok da şaşırtıcı değil.

Kamera uygulamalarına yönelik bir diğer ilgi çekici güncelleme ise, Sony'nin nihayet kullanıcıların isteklerine kulak vermiş olması. Mark 5'te bulunan üç ayrı kamera uygulaması; Fotoğraf Pro, Video Pro ve Sinema Pro, tek bir uygulamada birleştirilmiş. Yeni sistem, iPhone benzeri bir arayüze sahip ve modlar arasında geçiş yapmayı kolaylaştıran sekmeler içeriyor, hatta bir Pro sekmesi bile mevcut.

Sony Xperia 1 VI'nin yeni rengi belli oldu - Resim : 2

Ayrıca, Xperia 10 VI modeline dair bir görsel de sızdırıldı ve bu modelde yeni bir nane yeşili renk seçeneği göze çarpıyor ki bu da 10 V'nin renk seçeneklerinden farklı. Üçüncü bir kamera eksikliği dikkat çekiyor; bu durum, telefoto lensin kaldırılması anlamına geliyor, tıpkı 5 serisinde olduğu gibi.

Sony'nin Xperia etkinliği 15 Mayıs Çarşamba günü planlanmış. Etkinlikte Xperia 1 VI ve 10 VI modelleri tanıtılacak; Xperia 5 VI'nın ise daha sonraki bir tarihte piyasaya sürülmesi bekleniyor.