Mobil

Sony, Xperia cihazlar için yeni bir Android yazılımı geliştiriyor

Sony Xperia cihazları yepyeni bir arayüz bekliyor.


Arayüz konusunda Android ekosisteminin en başarılı firmalarından biri olan Sony, Xperia cihazlarda sunduğu arayüz deneyimini daha ileri noktaya taşımayacak yeni bir yazılım geliştiriyor. Android tabanlı yeni yazılımın (arayüzün) oldukça başarılı bir kullanıcı deneyimi sunan Xperia arayüzüne neler getireceği şu an için bilinmiyor. Ancak gelen haberler Sony’nin kullanıcı deneyimini kökten değiştireceği yönünde.

Android tabanlı konsept arayüz şimdilik sadece İsveç’te kullanıma sunulacak. 27 Temmuz-13 Eylül 2015 tarihlerini kapsayan beta sürecine sadece ayrıca Xperia Z3 kullanıcıları kayıt yaptırabilecek. Xperia Z3 ailesinde yer alan Z3 Compact ve Z3+ sahipleri yeni yazılımın beta sürecinden yararlanamayacak. 

Konsept yazılım bir süre beta aşamasında kalacak. Dolayısıyla yeni arayüzde günlük kullanımı etkileyen birçok sorunla karşılaşmak mümkün. Yeni arayüzü yüklemek isteyenlerin ayrıca bilgilerini yedeklemeleri tavsiye ediliyor.

Konuya ilişkin Sony tarafından yapılan açıklamaya ve başvuru şartlarına buradan göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.