Mobil

Sony Xperia kullanıcılarına Android P müjdesi!

Sony, Eylül ayından itibaren bazı akıllı telefon modellerine Android Pie güncellemesini getireceğini takipçileri ile paylaştı.

Sony Xperia kullanıcılarına Android P müjdesi!

Google, yenilikçi yeni işletim sistemi Android Pie'ı çıkardı. Getirdiği yenilikler ile dikkatleri üzerine çeken işletim sistemi, Android kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırmada büyük bir rol oynuyor.

Sony, güncel işletim sistemi güncellemelerini kullanıcılarına olabildiğince hızlı bir şekilde akıllı cihazlarına getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Sony, Eylül ayından itibaren bazı akıllı telefon modellerine Android Pie güncellemesini getireceğini takipçileri ile paylaştı.

Android 9.0 Pie güncellemesinin de gelişinin resmileşmesiyle Sony, güncellemeyi getireceği telefon modellerinin listesini de açıklamayı ihmal etmedi. Xperia kullanıcılarının sadece 1 ay daha dişlerini sıkması gerekecek güncelleme için. 

Şimdilik sadece 6 model Xperia cihazına Android 9.0 Pie güncellemesi gelecek. Şirket, güncellemeyi geçen sene ve bu senenin amiral gemilerine getirmeyi tercih etmiş gibi duruyor.

Sony Xperia kullanıcılarına Android P müjdesi!

Güncellemenin geleceği modeller ise; Xperia XZ1 Compact, Xperia XZ1, Xperia XZ Premium, Xperia XZ2, Xperia XZ2 Compact ve Xperia XZ2 Premium olacak.

Teknoloji devi Sony, güncellemeyi Eylül ayında itibaren dağıtmaya başlayacak ve Kasım ayında da güncellemenin bu modellere tamamıyla dağıtımını gerçekleştirmiş olacağını duyurdu. Sony’nin diğer modelleri için Android Pie’ın ne zaman geleceğine dair bir bilgi henüz paylaşılmış değil.

Seçilen amiral gemilerine Android 9.0 Pie ile yeni bir navigasyon sistemi, adaptif pil, parlaklık ve bir dizi yeni özellik entegre edilecek. Şimdiden Xperia kullanıcıların hayırlı uğurlu olsun. 

Yorumlar
Mehmet yıldız
Kullandığım xz telefon var kullanıyorum Sony niçin bu seriyi güncellemeye almıyor Sony e güvenimiz kalmıyor ve üzülüyoruz lütfen bizde güncelleme içine alın.
Cevapla
Yusuf
Sony Xz premium kullancsym on numara android 9 ile daha güzel olcak hemen gelsin gelmesede cok hızlı harika bir telefon
Cevapla
Sony
Güncelleme konuaunda en iyisi sony
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.