Mobil

Sony Xperia sahibiyseniz Android M'yi şu anda kullanabilirsiniz

Sony, Xperia cihazlar için Android M AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) geliştirici önizleme sürümünü duyurdu.

Sony Xperia sahibiyseniz Android M'yi şu anda kullanabilirsiniz

Sony, Xperia Z3 Compact üzerinde Android M AOSP'nin (Android Açık Kaynak Projesi) nasıl olduğunu gösteren bir video yayınladı. SonyMobile geliştiricileri tarafından bloga yüklenen video bize yaklaşan Andrıid sürümü hakkında bazı fikirler sunuyor.

Bloga yüklenen videoda çevirimiçi pencereler, kişiler, bildirim paneli, uygulama yöneticisi ve yeni simgeler Android M’nin gözle görülür farklı yönlerini karşımıza çıkarıyor. Android M’yi uyumlu Sony modellerinde siz de yükleyebilisiniz, (liste alt bölümde) ancak telefonunuzda kurtarma (özel Recovery) modunun yüklü olması gerekiyor.  Kamera ve modem konusunda hala bazı sınırların olduğu ve hata raporunun verdiği söyleniyor.

Sony günlük kullanım için Android M’nin yüklenmesini şu an için önermiyor. Heyecan arayanlar için SonyMobile.com’da belirtilen adımları izleyerek Android M’yi telefonunuza kurabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.