Sony Xperia XZs'in önceki modellerden farkı ne? - Page 1

İlk olarak bakacağımız kısım tabii ki cihazın tasarımı. Yeni Xperia XZs modeli hakkında henüz az sayıda fotoğraf ve video olsa da bir şeyler söylemek için yeterli sayıda görsel bulunuyor. Cam ve alüminyumdan oluşan gövde, plastik olmadığı için kaliteli bir cihaz tutuş deneyimi hissettiriyor. Bu gövde yapısı zaman zaman “kaygan” olması sebebiyle eleştirilse de plastik gövdeli akıllı telefonlara göre çok daha şık olduğu kesin.

Cihazın gövde ölçüleri 146 x 72 x 8.1 mm olarak paylaşıldı. Ağırlığı ise 161 gram. Burada bir sürpriz var. Çünkü geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Xperia XZ modeli de aynı kasa ölçülerine ve aynı ağırlığa sahipti. Yani aslında Sony Xperia XZ ve Xperia XZs modellerinin tasarımları birebir aynı.

Sony Xperia XZs'in önceki modellerden farkı ne? - Page 2

Dolayısı ile cihazın gövdesinde kullanılan materyaller kaliteli ancak tasarımsal bir yenilik arıyorsanız, o yenilik Xperia XZs modelinde bulunmuyor. Tasarım sizin için önemli bir satın alma kriteriyle, Sony Xperia XZs modelini satın almamak için ilk sebebiniz cihazın tasarımı.

Sony Xperia XZs'in önceki modellerden farkı ne? - Page 3

Bu başlığın ikinci konusu ise ekran. Xperia XZs modelinin ekranı 5.2 inç boyutunda ve 1080 x 1920 piksel yani Full HD çözünürlüğe sahip. 2016’nın son çeyreğinde duyurulan Xperia XZ modelinin ekran boyutu ve çözünürlüğü de birebir aynı. Ekran boyutu sizin için önemli ise, Full HD’nin üzerinde çözünürlüğe sahip (örneğin QHD yani 1440 x 2560 piksel) bir akıllı telefona sahip olmak istiyorsanız, Xperia XZs modelini satın almamak için ikinci sebebiniz ekran özellikleri olabilir.

Her iki modelin diğer ortak ekran özellikleri ile şu şekilde; 424 PPI keskinlik değeri, IPS LCD ekran paneli ve %71 ekran-gövde oranı.

Sony Xperia XZs'in önceki modellerden farkı ne? - Page 4

Akıllı telefonlar artık günlük hayatın ayrılmaz bir parçası. Kamera özellikleri ise hemen her gün kullanılan özelliklerden bir tanesi. Dolayısıyla bizimde ikinci kriterimiz kamera özellikleri. Sony kamera konusunda yakından takip edilen markalardan biri. Bu modelde de kamera özellikleri oldukça merak ediliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.