Mobil

Sony, Xperia Z ve Tablet Z'nin Android 4.4 güncelleme tarihini açıkladı

Sony ayrıca aynı dönemde Xperia ZR ve Xperia ZL modellerini de güncelleyecek.

Sony, Xperia Z ve Tablet Z'nin Android 4.4 güncelleme tarihini açıkladı

Geçtiğimiz haftalarda üst sınıf akıllı telefonları Xperia Z1, Z Ultra ve Z1 Compact için Android 4.4.2 güncellemesinin dağıtım işlemini gerçekleştiren Sony, başta Xperia Z olmak üzere yine geçtiğimiz yıl tanıtılan bazı modellerine Android 4.4 güncellemesini ne zaman sunacağına açıklık getirdi. Sony geliştiriciler sayfasında daha önce Android 4.4 güncellemesi alacağı resmen açıklanan Xperia Z, Xperia Tablet Z, Xperia ZR ve Xperia ZL'nin ürün sayfaları güncellendi. Japon üretici söz konusu cihazlar için Android 4.4 KitKat güncellemesini mayıs ayı içerisinde başlatacak. Kademeli dağıtılacak güncelleme iki haftalık bir zamanda diliminde tüm kullanıcılara ulaşmış olacak.

1397722158_xperia-z-android-version-overview-640x223-1.jpg

OTA ve Sony PC Companion üzerinen dağıtımı gerçekleşecek Android 4.4 güncellemesinde arayüz gelişmeler, yeni durum çubuğu, PS4 benzeri animasyon ve yeni duvar kağıtları, Xperia Temalar, en güncel Sony medya uygulamaları, yerleşik uygulamaların son sürüme yükseltilmesi, kablosuz yazıcı desteği, performans artışı ve gelişmiş RAM kullanımı güncelleme kapsamında yer alacak yenilikler olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.