Mobil

Sony; Xperia Z, ZL, ZR ve Tablet Z için yeni bir güncelleme hazırlıyor

Pil tüketiminde yaşanan aksaklıklar ve hata düzeltmelerinin güncelleme içeriğinde yer alması bekleniyor.


Google’ın Android 4.4.3 güncellemesini yayınlanmasıyla birlikte gözler Android tarafındaki üreticilere çevrilmiş durumda. İlk olarak amiral gemisi olarak nitelendirilen akıllı telefonlara sunulması planlanan Android 4.4.3 güncellemesinin temmuz ayında başta yine HTC olmak üzere kimi Android ortakları tarafından dağıtıma sunulması bekleniyor.

1402234903_xperia-z10.5.a.0.233-640x554.jpg

Android’in en güncel sürümü için planlamalar yapılırken, kimi üreticiler ise Android 4.4.2 sonrası bazı modellerde ortaya çıkan stabilite sorunları için yeni güncelleme paketi hazırlıyor. Bu üreticilerden biri de Sony olacak. Japon üretici, GSM mobil şebeke gerekliliği testlerini gerçekleştiren PTCRB sitesinde yer alan bilgiye çok yakında Xperia Z, ZL, ZR ve Tablet Z için 10.5.A.0.233 yapı numarasına sahip yeni bir yazılım paketini kullanıcılarla buluşturacak. Söz konusu güncelleme paketinde nelerin yer aldığı henüz bilinmiyor ancak, Android 4.4.2 güncellemesiyle ortaya çıkan aşırı pil tüketimi sorununa çözüm getirilmesi bekleniyor. Ayrıca bazı hata düzeltmelerinin de yazılım paketinde yer alması olası görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.