Mobil

Sony Xperia Z1 ekran çizilme testi! Video

Sony Xperia Z1'in ekranı çizilmelere karşı ne kadar dayanıklı?

Sony Xperia Z1 ekran çizilme testi! Video

Akıllı telefonların ekranları çizilmelere ve çatlamalara karşı dayanıklı şekilde üretiliyor. Yinede ne kadar dayanıklı olduğunu görmek için bu cihazlara çizilme ve düşürme gibi testler uygulanır.

Sony firması, son amiral gemisi Xperia Z1 modelinde çizilmelere ve çatlamalara karşı dayanıklılığın yanı sıra suya ve toza dayanıklı bir ekran kullandı.

En popüler testlerden biri de ekranın çeşitli kesici ve sert aletlerle çizilerek yapılanıdır. Genelde akıllı telefon üreticileri cihazların ekranlarını korumak için Gorilla Glass ve Dragontrail teknolojisini kullanıyorlar. Ancak Sony bu teknolojiyi yeterli görmüyor olacak ki, yeni bir uygulama başlattı ve Xperia X10 adında çok dayanıklı ekran koruyucuyu filmi akıllı telefonlarında kullanmaya başladı. Hatta şirket Sony logosunu bile bu filme basarak telefona yapıştırmış.

1379685144_xperia-z1-shatter-proof-640x411-e1379674323566.png

Peki bu teknoloji ne kadar dayanıklı? Sony Xperia Z1’in üzerinde bu ekran teknolojisinin ne kadar dayanıklı olduğunu anlamak için bazı testler uygulandı.

Sonraki sayfalarımızda izleyeceğiniz videolarda, Xperia Z1’in Xperia X10 ile korunan ekranının çizilmelere karşı ne kadar dayanıklı olduğunu izleyebilirsiniz.


Yorumlar
Sony sanki iyi bir sey yalnız gibi birde logosunu ekrana yapıştırmış bende xperia z kullanıyorum ekran filmini soktum sabah camında 7 mm kadar cizildi olusmus servisi aradım cozum yok ekranlar. Birlikte satılıyormuş paramız cokya 30 liralık film için yedek parçasını korsanla madem yaptın filmi
Cevapla
iyi üstüne tahta koyup çizmemişler... :)) çok saçma lan...
Cevapla
ekranlar cizilmesin
Cevapla
Misafir
Hala anlamadım o herif telefonun ekranını ne amaçla mahvetti...
Cevapla
Misafir
şunu anlamadım, test bunun neresinde??? fabrika çıkışlı kaplamayı çıkardıktan sonra test yapsa da görsek. adam gitmiş koruma filmini çizmiş. o filmin çizilmezlik garantisi zaten yokki. ekstra birşey o. ve de çok güzel. camı koruyor. sağlamlığı artırıyor...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.