Mobil

Sony, Xperia Z2 ve Z3 serisi cihazlar için Android 5.1 güncellemesini başlattı

Sony beklenen güncellemeyi başlattı. Xperia Z2 ve Z3 serisi için Android 5.1 sürümüne yükseltiliyor.

Sony, Xperia Z2 ve Z3 serisi cihazlar için Android 5.1 güncellemesini başlattı

Güncelleme noktasında en iyi sicile sahip üreticilerin başında gelen Sony daha önce açıkladığı üzere Android 5.1 güncellemesini temmuz ayı içerisinde başlattı. Japon üretici resmi site aracılığıyla Xperia Z2 ve Xperia Z3 serisi cihazlar için Android 5.1 Lollipop güncellemesinin dağıtıma sunulduğunu açıkladı. Güncellemenin belirtilen tüm cihazlara ulaşması bir iki haftayı bulacaktır. Ayarlar menüsünde ya da güncelleme merkezinden sık sık güncelleme kontrolü yaparak yeni yazılımı telefonunuza indirebilirsiniz. 

Daha önceki sızıntılar Android 5.1 güncellemesinin neler getireceğine dair ipuçları vermişti. Sony, Android 5.1 güncellemesiyle birlikte Ayarlar menüsünde yer alan simgeleri büyük oranda elde geçiriyor. Bildirim menüsünde Wi-Fi ve Bluetooth kısayolları seçildiğinde artık ek seçenekler de açılacak.

Yeni animasyonları da beraberinde getiren Android 5.1 güncellemesinde kamera tarafında da gelişmeler mevcut. Daha iyi ve hassas görüntüler elde etmek için Üstün Otomatik Mod odaklanma özelliği Xperia cihazlara geliyor. Bunun yanında gelişmiş kurumsal desteği, daha iyi SmartWear entegrasyonu ve daha fazla özelleştirme seçeneği güncelleme kapsamına alınıyor.

Sony’den yapılan resmi açıklamaya göre Xperia Z1, Xperia Z1 Compact ve Xperia Z Ultra için güncelleme önümüzdeki haftalarda yayınlanacak. Kısa süre içerisinde ise Android 5.1 güncellemesi Xperia T2 Ultra, Xperia C3, Xperia Z serisi, Xperia M2 ve Xperia M2 Aqua için dağıtıma sunulacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.