Mobil

Sony Xperia Z2'nin mucize gibi hikayesi

Sony Xperia Z2, 6 hafta boyunca tuzlu suda kaldığı halde hala çalışıyor.

Sony Xperia Z2'nin mucize gibi hikayesi

Sony, amiral gemilerinde su yalıtımı fikrini benimseyen ilk akıllı telefon üreticilerinden biri oldu. CES 2013'te suya dayanıklı akıllı telefonu Xperia Z ile herkesin dikkatini çekmeyi başaran Sony, bu geleneğini diğer amiral gemilerinde de sürdürdü.

Sony Xperia Z2, 30 dakika boyunca 5 feet derinlikte suya dayanıklı sertifikaya sahip. Ancak bu suyun tatlı su olması gerekiyor. Ancak İsveç’in Göteborg şehrinde oturan Alexander Maxén, tatilde su kayağı yapmaya gittiği sırada teknede bıraktığı Xperia Z2 akıllı telefonu döndüğünde yoktu çünkü dalgalar, Alexander Maxén’ın telefonunu oturduğu koltuktan denize düşürmüştü. 10 metreden daha derin olan deniz yatağından telefonu kurtarmak mümkün değildi.

1407793477_mobil-sex-veckor-vatten.jpg

Alexander’ın arkadaşı telefonun denize düşmesinden 6 hafta sonra aynı bölgede tüplü dalış yaptı. Bu sırada Alexander Maxén’ın telefonunu bulan arkadaşı telefonu sahibine iade etti. Xperia Z2 bulunduğunda şarjı bitmiş ve arka kısmı parçalanmıştı.

Bunlara rağmen telefonunu şarja koyan Alexander Maxén, Xperia Z2’nn sorunsuz bir şekilde çalıştığını gördü. 10 metre derinlikteki tuzlu suda 6 hafta bekleyen Xperia Z2 hala çalışıyordu. Mucize gibi..

Sonraki sayfalarda 6 hafta tuzlu suda beklemiş Xperia Z2'nin görsellerini inceleyebilirsiniz.


1407791943_after-six-weeks-in-salt-water-this-sony-xperia-z2-still-works.jpg

1407793392_sony-xperia-z2-lives-after-six-weeks-in-salt-water.jpg
1407793404_the-back-glass-suffered-some-damage.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.