Mobil

Sony, Xperia Z3 Compact'ın satışını durdurdu!

Sony'de neler oluyor?

Sony, Xperia Z3 Compact'ın satışını durdurdu!

Sony geçtiğimiz Eylül ayında Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modellerini tanıtmıştı. Bizde siz değerli okuyucularımız için her iki telefonu test etmiş ve incelemesini sunmuştuk.

Yaptığımız inclemede Xperia Z3 Compact için "hızlı, sağlam, güzel görünümlü ve küçük ekranlı bir Android telefon" ibarelerini kullanmıştık. Ürünün o dönemde fiyatı biraz pahalıydı ve bu da o telefonun popülerliğini oldukça etkiledi. Lakin o paralara satılan amiral gemisi ürünler vardı. 

1433230761_1417425078sony-xperia-z3-compact-3a.jpg

Gelen bilgilere göre Sony, Amerika'da Xperia Z3 Compact satışını durdurdu. İlginç olan bir durum var ki o da Xperia Z1 Compact halen satılıyor. Bu durumun ne anlama geldiği ise belirsizliğini korurken firmanın Xperia Z3+ Compact ile pazara giriş yapabileceğinden ve bundan dolayı Sony'nin yeni ürününe pazar alanı açmak için böyle bir uygulamaya gittiğinden bahsediliyor. 

Güncelleme konusunda zaten sıkıntı veren Sony'nin Xperia Z3 Compact'ı satıştan kaldırması telefonun bundan sonra güncelleme almyacağı anlamına mı geldiğinin takdirini siz yapın.

Sadece 9 ay önce piyasaya çıkan amiral gemisi modellerinden bu kadar çabuk vazgeçmek bu ekosistemin geleceği ile ilgili kaygı duymamamızı sağlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.