Mobil

Sony Xperia Z3'e Android N güncellemesi geldi! (Yükleme talimatı)

Android N Önizleme Sürümü Sony Xperia Z3 için güncellendi. Android N Xperia Z3'e nasıl yüklenir?

Sony Xperia Z3'e Android N güncellemesi geldi! (Yükleme talimatı)

Google’ın son mobil işletim sürümü Android N henüz geliştirime aşamasında ve geçen ay açıklanan yeni sürüm bu yıl sonbahar aylarında resmen adlandırılacak.

Bu sürüm birden fazla pencere (bölünmüş ekran) multitasking, geliştirilmiş Doze modu, gibi özellikler sunuyor. Android N Geliştirici Önizleme Mart ayı başlarında Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9 Nexus Player ve Pixel C akıllı telefonlara sunuldu. Önizleme sürümü bile Mart ayı ortalarında ilk firmware güncellemesini gördü.

1461311286_xperia-z3-android-n.jpg

Sony bugün, şaşırtıcı bir şekilde Android N Önizleme sürümünü Xperia Z3  modeli için yayınladı. Eğer D6603 veya D6653 model numaralı Xperia Z3 sahibiyseniz, Android N Önizleme sürümünü kullanabilirsiniz.

Peki yüklemek için ne yapmanız gerekiyor?

* Z3’ü uyumlu USB kablosu ile bir bilgisayara bağlayın.

* Xperia Companion otomatik olarak açılacaktır.

* Xperia Companion’ın sürümünün 1.1.24 veya üstü olduğundan emin olun. Değilse, buradan en son sürümünü indirin.

* Bilgisayarınızdaki ALT tuşunu basılı tutun ve üzerine tıklayın ana ekranda Yazılım onarım sonra kılavuzu takip edin.

* Bağlantıyı kesmeniz ve cihazınızı kapatmanız istenir. Daha sonra tekrar yazılımı başlatmak için ses kısma tuşuna basılı tutun.

* Xperia Companion’u geri bağlayarak ve Yazılım onarımı izleyerek herhangi bir zamanda fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Yüklemeden önce, Android N Geliştirici Önizleme sürümünün Xperia başlatıcısından yoksun olduğu aklınızda bulunsun. Artı bir geliştirici iseniz  ve ne yaptığınızı biliyorsanız bu güncellemeyi yüklemeniz önerilir. Hatalar ve sorunlar olabilir ve oluşacak sorunlar nedeniyle Android N ile çalışan bir Xperia Z3 kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.