Mobil

Sony: Xperia Z4 amiral gemimiz değil, mayıs ayını bekleyin

Sony önümüzdeki ay üst düzey bir akıllı telefon duyurusu gerçekleştirecek.

Sony: Xperia Z4 amiral gemimiz değil, mayıs ayını bekleyin

Sony, anavatanında düzenlediği etkinlikte sessiz sedasız Xperia Z4’ü duyurdu. Tasarım noktasında Xperia Z3’le neredeyse aynı olan telefonun donanımın kısmında ise işlemci ve ses tarafından kayda değer gelişmeler gördük. Yine ön kamera da ciddi bir yükseltmeden söz edebiliriz. Xperia Z4’ün tanıtımı üzerinden henüz saatler geçti ve kullanıcılardan gelen tepkilere bakıldığında bir hayal kırıklığından söz edebiliriz. Tasarım değişmemesi, arayüzde herhangi bir yeniliğin bulunmaması ve donanım tarafından beklenen yükseltmenin sağlanmaması Xperia Z4’ü sabırsızlıkla bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

Japonya’da düzenlenen Xperia Z4 etkinliği dünyada ses getirmedi. Ancak bunun asıl nedeni kısa süre içerisinde netlik kazandı. Sony’den gelen bilgilere göre Xperia Z4 sadece Japonya’ya özel bir akıllı telefon olacak. Şirket mayıs ayında yeni bir amiral gemisi akıllı telefonla bir kez daha kullanıcıların huzuruna çıkacak.

İlginizi çekebilir;

Sony’nin mayıs ayında açıklayacağı telefona ilişkin şu an herhangi bir bilgi yok fakat ekran çözünürlüğünün 2K seviyesine yükseltilmesi bekleniyor. Yine Snapdragon 810 işlemcisinden güç alacak telefonda 4GB RAM kullanımı görebiliriz. Daha gülü ve OIS teknolojisiyle desteklenen bir kamerayı da Sony'nin yeni telefonunda görebiliriz. Tasarım noktasında ne gibi değişimler yaşanır bilinmez ama Sony yeni telefonda kullanıcı deneyimini yükseltmeyi hedefliyor. Bu nedenle Android işletim sisteminde yer alan tescilli uygulamalarında geliştirmeler sağlayabilir. 

Bu noktada son olarak şunu söyleyebiliriz; eğer şu sıralar bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız bu planınızı yaza kadar erteleyin  zira önümüzdeki bir aylık süreçte LG ve Sony cephesinden iki amiral gemisi akıllı telefon gelecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.