Mobil

Sony Xperia Z4'ün basın fotoğrafı mı yayınlandı?

Sony'nin merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefon Xperia Z4'ün sızdırıldığı iddia ediliyor.


Sony’nin 2015 yılı ürün gamında tepe modelleri oluşturacak Xperia Z4 ve Xperia Z4 Ultra’ya ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. Xperia Z4’ün ocak ya da şubat ayında düzenlenecek uluslararası fuarlarında birinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Romanya menşeli stiri-telefoane sitesi tarafından yayınlanan bir görüntüde Xperia Z4, Xperia Z3 ve Xperia Z4 Ultra modellerini yan yana görüyoruz. Basın fotoğrafı olduğu öne sürülen görüntüde Xperia Z4 ince çerçeveleri ve Xperia Z3’ten daha küçük kasa yapısıyla dikkat çekiyor.

Eğer bu görüntü gerçek ise Xperia Z’den bu yana Sony cephesinde eleştiri konusu olan kalın çerçeveleri Xperia Z4’le birlikte artık görmeyeceğiz. Xperia Z4’ün ekran boyutu 5.4-inç seviyesinde olacak. Telefon buna rağmen halefinden daha küçük. Bunda incelen çerçevelerin etkisinde söz edebiliriz.

1417467917_sony-xperia-z4-si-xpoeria-z4-ultra.jpg

Xperia Z4 Ultra’ya geçmeden önce Xperia Z4 için iddia edilen özelliklerden söz edelim. 5.4-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekran, Snapdragon 805 ya da Snapdragon 810 işlemci (işlemci Snapdragon 805 olursa 3GB RAM kullanılacak ), 32GB dahili depolama (telefon hafıza kart desteğinden yoksun olabilir), 12-bit RAW görüntü desteğine ve ISO 25600 değere sahip 20.7MP çözünürlüklü arka kamera, Andrid 5.0 Lolliop, kablosuz şarj desteği, suya ve toza karşı dayanıklı yapı Xperia Z4’ün öne çıkan özellikleri olacak.

Xperia Z4 Ultra için yayınlanan görüntüde ise daha ince çerçeveler yer alıyor. Çerçeveler o kadar ince ki üst kısımdaki Sony logosunu neredeyse fark edemeyeceğiz. Görüntülerin sahte olup olmadığını henüz teyit edilmedi fakat 6-inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Xperia Z4 Ultra, bu tasarımla geldiği takdirde kasa/ekran oranı noktasında sektörün bir numarası olacağı kesin. Telefon 6-inç ekrana sahip olmasına rağmen 5.2-inçlik Xperia Z3 ile aynı boyutta görünüyor.

Xperia Z4 Ultra’nın diğer donanım özellikleri Xperia Z4’le benzer yapıda olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.