Mobil

Sony Xperia Z5 Compact, diğer Xperia cihazlar ile karşılaştırıldığında sıcaklık değerleri!

Sony Xperia Z5 Compact, diğer Xperia telefonlarla 4K video kayıt testine tabi tutuldu.


Sony'nin geçtiğimiz günlerde ısındığı söylenen yeni modeli Xperia Z5 Compact, şirketin diğer beş akıllı telefonu ile test edildi. Cihazlar arasında yapılan ısı testi karşılaştırması Youtube'da yayınlandı.

"Xperia Fan" kullanıcı tarafından yayınlanan videoda Xperia Z5 Compact, mevcut Z3 Compact,  Z3v (Verizon sürüm),  Z3+ ve M5 ile karşılaştırıldı. 4K video kayıt testi yapılan cihazların ısı yönetiminin test edildiği videoda sıcaklığın çok yüksek olması durumunda cihazın otomatik olarak kamera uygulamasını kapatması bekleniyor. Sony Xperia Z5 Compact, Qualcomm Snapdragon 810 işlemci ile donatılmış olmasından aşırı ısınması beklenirken en dayanıklı model oldu. 40 dakikalık 4K kayıt sırasında diğer tüm cihazlar azalan dahili hafızadan dolayı kaydı durdurmak zorunda kalırken(Xperia M5 hariç), Z5 Compact ile elde edilen sonuç kesinlikle iyi görünüyor.

Bizim söylememizin yanında sizde aşağıdaki videoda cihazların termal performansı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.