Mobil

Sony Xperia Z5 ve iPhone 6S Plus fotoğraf-video karşılaştırması!

Sony Xperia Z5 ve iPhone 6S Plus kamera karşılaştırmasında bir araya geldi.


Geçen haftalarda sizlere cihazların fotoğraf ve video yeteneklerini birbirleriyle karşılaştırma konusunda uzman olan bu karşılaştırmaların sonuçlarını yayın DxOMark'ın son yaptığı testte Sony Xperia Z5'i en iyi kameraya sahip akıllı telefon olarak seçmişti. Yapılan testte yeni iPhone 6S ve iPhone 6S Plus telefonlar yoktu. Ancak Sony'nin liderlik durumu yakında değişebilir. 

Apple ve Sony'nin son amiral gemisi modellerinden Xperia Z5 ve iPhone 6S Plus'ın kamaraları SuperSafTV tarafından gerçek kullanım koşullarında test edildi.

1444242653_sony-xperia-z5-vs-iphone-6s-plus-camera-test-supersaf-640x342.png

Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Z5 inanılmaz hızlı otomatik netleme yeteneği olmasına rağmen çoğu durumda iPhone 6S Plus, daha kaliteli fotoğraflar çekiyor. Bu durum düşük ışık koşullarında özellikle daha belirgin şekilde görülüyor. Video tarafında ise yine iPhone 6S canlı görüntüler sunmada üzerine düşeni layığıyla yapıyor diyebiliriz.

1444242605_img20151007211640.jpg

Hatırlatmak gerekirse yeni iPhone 6S modellerinde 12-megapiksel kamera kullanılırken Sony Xperia Z5 modellerinde 23 megapiksel sensör yer alıyor. Tabii burada kamera sensöründen çok yazılımda büyük önem taşıyor. Apple'ın iPhone modellerinde fotoğraflarda bu detaylara çok daha önem verdiğini söylemek gerekiyor.

Aşağıdaki videoda yapılan testi kendiniz görün ve bize hangi cihazın daha iyi çekim yaptığını söyleyin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.