Mobil

Sony Xperia Z6 ailesinde beş farklı model yer alacak

Sony Xperia Z6 ailesini hazırlıyor. İşte Xperia Z6 ailesinde yer alacak akıllı telefonlar ve ekran boyutları.


Xperia Z5 ailesi global pazarda henüz satışa sunuldu fakat Sony’nin bir sonraki tepe modellerine ilişkin bilgiler gelmeye başladı. Japon üretici 5 Ocak’ta CES 2016 fuarında bir basın toplantısı düzenleyeceğini ve bu toplantıda akıllı telefon ya da telefonlar duyuracağını onaylamıştı. Xperia Z5 serisinin henüz satışa çıkmış olması Sony’nin CES 2016’ya giriş ve orta düzey akıllı telefonlar getireceği ihtimalini güçlü kılsa da, son gelen haberlerin Xperia Z6 serisine ait olması kafaları bir hayli karıştı.

1449204435_z6.png

Sony Xperia Z6 ailesinde yer alacak modeller

Xperia Z6 serisine ait son haberler Çin’den geldi. AnTuTu verilerine göre Xperia Z6 ailesinde beş farklı model olacak. Ayrıca bu modellerin ekran boyutları da açıklanmış durumda. Xperia Z6 ailesinde yer alacak modeller;

*Xperia Z6 ekran boyutu 5.2 inç "Quad HD ekran"

*Xperia Z6 mini ekran boyutu 4 inç "HD ekran"

*Xperia Z6 Compact ekran boyutu 4.6 inç "Full  HD"

*Xperia Z6 Plus ekran boyutu 5.8 inç "4K ekran"

*Xperia Z6 Ultra ekran boyutu 6.4 inç "Quad HD"

İddiaya göre Xperia Z6 mini’de sekiz çekirdekli Snapdragon 620 işlemcisi kullanılacak. Sony, Xperia Z6 ailesinde yer alacak diğer modellerde ise Snapdragon 820 işlemcisine yer verecek. Sony’nin ayrıca Xperia Z6 serisi akıllı telefonlar 3D Touch ekran teknolojisine yer vermesi bekleniyor. 

Xperia Z6 ailesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.