Mobil

Sony, Xperia'da sürpriz yapabilir!

Sony, Kasım ayında yapacağı lansman için sürpriz olabileceğini belirtti.

Sony, Xperia'da sürpriz yapabilir!

Sony, Samsung'un tahtına göz dikmişe benziyor ki, gelen haberler doğru ise Samsung'un bu alanda tek olan 8 çekirdekli akıllı telefonlarına rakip olacağa benziyor. Sony Xperia'nın akıllı telefonundaki/tabletindeki yeni modelin gelen söylentilere göre MediaTek'in yeni 8 çekirdekli işlemcisini kullanacağı yönünde. 

Yeni telefonun adının Tianchi olması beklenirken, telefonun özellikleri de basına yansımış durumda. Bu yansıyan bilgiler dahilinde,  özellikle Çin basınında, telefonun özellikleri ise 6''inçlik ekran boyutunun olması, 1280 x 720 ekran çözünürlüğünün bulunması, Sony için tablet/telefon piyasasında bir alternatif olma özelliği taşıyor. 

1382701469_4xperiaz1blackbackcloseup11.jpg

MediaTek'in çıkarmış olduğu işlemci, daha önce Çin dışındaki bir ülkede, boy göstermedi. Sony'nin bu atılımından sonra, MediaTek firmasının da etkilenmesi bekleniyor. 12 Kasım'da yapılacak olan lansman için, tek sürpriz Tianchi olarak görünmüyor. Gelen haberler dahilinde, Sony Xperia Z1S'in de görücüye çıkması bekleniyor.

Bildiğiniz gibi, 8 çekirdekli işlemci daha önce Samsung tarafından, Exynos 5 üretimli Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 telefonları ile uluslar arası pazarda kendine yer bulmuştu. Bu telefonlarda karşılaşılan sorunlarda, telefonun işlemcisinden tam verim alınamadığı üzerineydi. MediaTek'in geliştirdiği işlemci için ise böyle bir sorun bulunmadığı, hatta işlemcisinin hızının 2 Ghz olduğu belirtildi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.