Sony yeni Xperia modellerinde kamera lenslerini büyütüyor, rakipsiz olacaklar

Sony'nin yeni akıllı telefonlarında kamera yeteneklerinde önemli geliştirmeler bekleniyor.

Sony yeni Xperia modellerinde kamera lenslerini büyütüyor, rakipsiz olacaklar

Sony'nin yeni Xperia 1 VI ve Xperia 10 VI modellerine dair sızıntılar, bu akıllı telefonların daha büyük kamera modülleriyle geleceğini işaret ediyor. 17 Mayıs'ta düzenlenecek olan Xperia Lansman Etkinliği'nde tanıtılması planlanan bu modeller, Japonya'daki Rakuten Market'te görülen temperli cam lens koruyucuları sayesinde daha büyük modüllere sahip oldukları öne sürülüyor.

Sony Xperia 1 VI ve 10 VI'nin lens koruyucuları, önceki modellere göre daha büyük boyutlara ve daha geniş açıklıklara sahip. Bu durum, büyük kamera sensörlerinin kullanılma olasılığını artırıyor gibi görünse de, yapılan değişikliklerin yalnızca estetik amaçlı olabileceği belirtiliyor.

Sony yeni Xperia modellerinde kamera lenslerini büyütüyor, rakipsiz olacaklar

Xperia 1 VI için lens koruyucusunun boyutları 1,5 x 5,2 cm, Xperia 10 VI içinse 1,6 x 3,3 cm olarak ölçülmüş. Her iki modelin lens koruyucusu da kendilerinden önceki modellere kıyasla daha büyük yapıda.

Sony yeni Xperia modellerinde kamera lenslerini büyütüyor, rakipsiz olacaklar - Resim : 1

Daha önceki dedikodulara göre Sony Xperia 1 VI, selefi Xperia V ile aynı kamera sensörünü kullanacak. Cihaz, 24mm 48MP ana kamera, 16mm 12MP ultra geniş açı kamera ve 85-125mm 12MP telefoto lens ile donatılmış olacak. Ayrıca, kamera kurulumunda yazılım iyileştirmeleri yapılacağı söyleniyor. Sızdırılan görseller, Xperia 1 VI'nin tasarımının, Xperia 1 V ile neredeyse aynı olduğunu gösteriyor. 6,5 inç boyutunda ve 21:9 en-boy oranına sahip ekranı bulunan akıllı telefon, iddialara göre Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 çipseti ve 16GB RAM ile piyasaya sürülecek. Lansman tarihi yaklaştıkça, yeni Sony Xperia akıllı telefonlar hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır.