Mobil

Sony “Yuga” oldukça iddialı özelliklerle geliyor

Sony Yuga, su ve toza karşı dayanıklı bir yapı sunacak

Sony “Yuga” oldukça iddialı özelliklerle geliyor

Ericsson hisselerini bünyesine alan Sony, 2012 yılında iddialı ürünler ortaya sunmuş olsa da genel anlamda güçlü rakipleriyle rekabet oluşturamadı. Sony Mobile satış şefi Dennis Van Schie açıklamalarıyla bu detay bizzat resmi ağızlar tarafından da teyit edilmişti. Van Schie, “Oluşturduğumuz ürünler iPhone 5 ve Galaxy  III ile rekabet edecek seviyede değil ve 2013 yılında daha iddialı modellerle kullanıcıların karşısına çıkacağız.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

İşte bu ürünlerin ilki şubat ayında gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi’nde karşımıza çıkacak. Sony Yuga olarak adlandırılan telefonun şu aşamada Xperia Z olduğu da iddia edilmekte. Qualcomm tarafından üretilen 1.5GHz hızında çalışan dört çekirdekli S4 Pro işlemcinin kullanılacağı telefonda 2GB RAM olacak. 5inç boyutunda Full HDLCD ekranın kullanılacağı cihazda 12 ya da 13mp Exmor sensörlü kamera konumlandırılacak.
1356125327_9857sony-yuga-2.jpg

Telefon hakkında henüz detaylar resmi olarak açıklanmış değil fakat resmi lansmana sayılı günler kala daha taze bilgiler sunuluyor. Yeni iddialar telefonun HTC J Butterfly’de olduğu gibi IP57 belgesine sahip olacak. Peki, bu belge nedir? Su, toz ve darbelere karşı dayanıklı cihazlara verilen bu belge anlaşılan o ki Sony Yuga’da(Xperia Z) karşımıza çıkacak.

Yine telefonda karşımıza çıkacak bir diğer detay ise OptiContrast olacak. Daha önce Xperia Tablet S ve Xperia V modellerinde karşımıza çıkan bu teknoloji sayesinde ekran parlaklığı en aza indirgenerek daha iyi bir görüntüleme sağlanacak. Sony’nin bu teknolojiyi bir dizi televizyon modellerinde kullandığını da hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.